צ'יקו אדרי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

פצועי מצעד הגאווה: לא למנות את ניצב אדרי למפכ"ל

שישה מהצועדים שנפצעו במצעד ב-2015 פנו לוועדה למינוי בכירים נגד מי שעמד בראש מחוז ירושלים של המשטרה בזמן רציחתה של שירה בנקי. "לא יתכן שקצין שכישלונו הפיקודי היה חמור וצורם כל כך יקבל לידיו את הפיקוד על משטרת ישראל כולה"
רום ליאור
07 בנובמבר 2018
22:29

שישה מפצועי מצעד הגאווה ב-2015 שבו רצח ישי שליסל את הנערה שירה בנקי פנו היום (רביעי) לוועדה למינוי בכירים נגד מינויו של ניצב בדימוס משה (צ'יקו) אדרי לתפקיד מפכ"ל המשטרה. במכתב שהועבר ליו"ר הועדה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, מבקשים השישה להופיע לפני הועדה.


השישה כותבים במכתב: "טענותינו כנגד מינויו של מר אדרי אינן נובעות מאינטרס אישי שלנו, אלא מונעות מאינטרס של כלל הציבור בישראל. אנו סבורים כי לא יתכן שקצין שכישלונו הפיקודי היה חמור וצורם כל כך, והביא באופן ישיר להירצחה של שירה בנקי ז"ל בת ה-15, יקבל לידיו את הפיקוד על משטרת ישראל כולה". ששת הפונים כותבים עוד כי גם לאחר האירוע לא שימש אדרי דוגמא למפקד במעמדו, לא קיבל עליו אחריות על האירוע, הטיל אותה על פקודיו, וניסה להקטין את חלקו במחדל.

אתמול פורסם בכאן רשת ב' כי אנשי משטרה בדימוס פנו לוועדת גולדברג למינוי בכירים, בדרישה כי משה (צ'יקו) אדרי יעבור בדיקות פוליגרף והתאמה תעסוקתית – כפי שעשו קצינים בכירים במשטרה. הפונים טוענים כי אם בקשתם לא תתקבל הם יפנו לבג"ץ, בטענה לאפליה. מדובר בבדיקות שעובר כל קצין בדרגת תת-ניצב והן נכנסו לתוקפן מסוף שנת 2017. אדרי הודיע באותה תקופה על פרישתו מהמשטרה לכן לא נאלץ לעבור את הבדיקות. בניגוד למועמדים האחרים לתפקיד. בוועדה שהתקיימה בכנסת בנושא השנה, נאמר שיותר ממאה קצינים כבר עברו את הבדיקות.

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע ביום שישי כי החליט למנות את ניצב בדימוס אדרי למפכ"ל המשטרה. אדרי צפוי להיות המפכ"ל ה-19 של הארגון ויחליף בתפקידו את רב ניצב רוני אלשיך. אדרי פרש מהמשטרה בתחילת השנה ומאז משמש כמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים.

תגיות:
להט"ב