משה ליאון
צילום: פלאש 90

הבחירות לעיריית י-ם: באגודת ישראל אישרו לקדם את המו"מ עם ליאון

למועמד החרדי יוסי דייטש הוצעה סגנות ראש העירייה ותיק בכיר. מוקדם יותר הביעו תמיכה בליאון גם הבית היהודי וראש העירייה היוצא ניר ברקת
יערה שפירא
07 בנובמבר 2018
23:08

ועדת השמונה של אגודת ישראל הודיע היום (רביעי) כי היא מאשרת להתקדם במשא ומתן לתמיכה במשה ליאון בסיבוב השני לראשות עיריית ירושלים. זאת לאחר שהתקיימו כבר פגישות בין נציגי אגודת ישראל ומועמדה בסיבוב הראשון, יוסי דייטש, לבין אנשיו של משה ליאון. בפגישות הוצעה לדייטש סגנות ראש עיר ותיק בכיר. לחלק מהפגישות ליאון לא הגיע, והן התקיימו בנוכחות שר הביטחון אביגדור ליברמן או עוזרו אבי אבוחצירה. 


מוקדם יותר היום הביעו גם מפלגת הבית היהודי וראש העירייה המכהן ניר ברקת תמיכה במועמדותו של משה ליאון. ברקת אמר כי הוא מאמין שבחירה במשה ליאון בסבוב השני היא בחירה בטובתה של ירושלים ולכן החליט לתמוך בו.

במטה ליאון ניסו השבוע להקים גוש חוסם כדי למנוע מעופר ברקוביץ' את האפשרות להקים קואליצייה. מנגד, פעילים חברתיים הגישו עתירה לבית המשפט המחוזי בעיר בדרישה לפסול את מועמדותו של ליאון בטענה לרשימתו לא קיבלה ולו מנדט אחד, ולכן הוא אינו יכול להתמודד לתפקיד. עוד טענו בין השאר כי על פי החוק מי שאינו מכהן כראש רשות לא יכול להיבחר לתפקיד זה כשאין עמו רשימה במועצה.