אבו מאזן
צילום: פלאש 90

דיווח: אבו מאזן הסכים למאמץ המצרי לבסס תקופת שקט בגבול עזה

מקורות פלסטינים מסרו לעיתון אל-חיאת כי נשיא מצרים א סיסי הצליח לקבל את הסכמת אבו מאזן לכך בפגישתם בשרם א שייח וכי הוא מעוניין להשלים את מהלך הפיוס הפנים פלסטיני בטרם תושג רגיעה ארוכת טווח
שמעון מיג'אן
08 בנובמבר 2018
09:38

יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, הסכים למאמץ המצרי לבסס תקופה של שקט בגבול רצועת עזה, שהמשלחת הביטחונית המצרית שוקדת על הישורת האחרונה שלה עם ישראל - כך דיווח הבוקר (חמישי) העיתון אל-חיאת מפי גורמים פלסטיניים. על פי הדיווח, נשיא מצרים א סיסי הצליח לקבל את הסכמת אבו מאזן לכך בפגישתם בשרם א שייח.

מקורות פלסטינים מסרו לעיתון כי סיסי הציג לאבו מאזן את המאמצים המצריים בנושא והבהיר לו כי כעת ישנה הזדמנות לתת לתושבי עזה אוויר לנשימה, ואילו אבו מאזן הסכים לכך. תקופת השקט שהמצרים פועלים לבסס מחולקת לשני שלבים: השלב הראשון יימשך שבועיים-שלושה, והשלב השני יימשך חצי שנה.

עוד אמרו המקורות הפלסטינים לעיתון כי סיסי מעוניין להשלים את מהלך הפיוס הפנים פלסטיני בטרם תושג רגיעה ארוכת טווח. לדברי המקורות, ישראל הסכימה להזרמת הכסף הקטרי לעזה בסך 90 מיליון דולר לטובת תשלום משכורות לפקידי חמאס למשך חצי שנה דרך האו"ם. הכסף אמור להגיע היום או בשבוע הבא. נמסר כי ישראל גם הסכימה להגדיל את הייצוא מהרצועה והוא יכלול ירקות טריים ריהוט ודברי הלבשה.

מקור פלסטיני אמר בראשית השבוע לכאן חדשות כי יו"ר הרשות הפלסטינית, אינו מתכוון בינתיים לנקוט סנקציות נוספות נגד חמאס. לדברי אותו המקור, אבו מאזן החליט לתת למצרים את הזמן שהיא זקוקה לו כדי לראות אם מהלך ההסדרה שהיא מובילה בין ישראל לחמאס מבשיל.