משה ליאון ועופר ברקוביץ'
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקוביץ': "אני מתמודד נגד דרעי וגפני"; ליאון: "מולי עומד יחצ"ן מסיבות"

כשבוע לפני הסיבוב השני, שיקבע את זהות ראש העיר הבא של ירושלים, שני המועמדים ממשיכים להכפיש זה את זה. ברקוביץ' הביע אכזבה מכך שבבית היהודי לא תמכו בו: "אני מייצג את הציבור הדתי". ליאון התייחס לכך שלא קיבל מקום במועצה: "הייתה תקלה"
שלום קיטל ונעמה סיקולר
08 בנובמבר 2018
09:57

בירושלים עדיין לא הוכרעה ההתמודדות על ראשות העיר, כאשר שני המועמדים - עופר ברקוביץ' ומשה ליאון יתמודדו בשבוע הבא בסיבוב שני. בשני ריאיונות שהעניקו היום (חמישי) המועמדים לתוכנית "קיטל וסיקולר" בכאן רשת ב', הכפישו ברקוביץ' וליאון זה את זה.

האזינו לריאיון עם עופר ברקוביץ' בכאן רשת ב'

לדברי ברקוביץ', ההתמודדות שלו בסיבוב השני היא מול מנהיגי הסיעות החרדיות בממשלה. "ההתמודדות שלי היא לא מול ליאון, אלא מול גפני ודרעי", אמר ברקוביץ', שסיעתו קיבלה בבחירות את מספר המנדטים הרב ביותר במועצת העיר.

ברקוביץ' הוסיף: "אני חושב שבירושלים יש בחירה בין עסקנים לבין מנהיגות שמחוברת לשטח. אני מאמין שיהיו בסוף הפתעות בקרב הציבור החסידי". בהתייחסו לכך שגם ראש העיר היוצא ניר ברקת וגם בסיעת הבית היהודי הביעו תמיכה בליאון, אמר ברקוביץ': "הציבור הירושלמי מספיק חכם ושקול להבין את האינטרסים של ברקת במרכז הליכוד. הוא תמך גם בזאב אלקין וזה לא עזר לו.

"הייתי מאוד שמח לקבל את תמיכת הבית היהודי. אני מייצג את אנשי הציונות הדתית, אבל מנהיגיהם בחרו בחירות לא מושכלות".

משה ליאון, שבסיבוב הראשון קיבל את מירב הקולות, אמר על ברקוביץ' כי "מאז תחילת הסיבוב השני הוא נוהג בפלגנות ובהסתה. מולי עומד יחצ"ן מסיבות שלא עשה שום דבר שקשור לניהול כל חייו, זה לא השמצה, זו האמת".

האזינו לריאיון עם משה ליאון בכאן רשת ב'

עוד אמר ליאון: "כל השבוע מאז הבחירות עמלתי קשות לאחד את רוב הסיעות סביבי לקראת הבחירות. אני צריך תמיכה רחבה של כולם. השאלה היא מי מסוגל לגרום לכך שהצעירים יחזרו לירושלים ושהעיר תהיה נקייה סוף סוף".

על כך שבבחירות למועצה לא קיבל ולו מנדט אחד ונותר ללא מקום במועצה, אמר ליאון: "בנושא הזה הייתה תקלה". על העתירה שהוגשה נגד התמודדותו לראשות העיר בשל התוצאות בבחירות למועצה, אמר: "החוק אומר דברים ברורים בנושא הזה. אני  רגוע".