מועדון החשפנות "פוסיקט"
צילום: אסתר רוביאן, פלאש 90

התיק נגד בעלי ה"פוסיקט" נסגר מחוסר ראיות

בעקבות סגירת התיק, הבעלים דורשים לבטל את ההחלטה על סגירת המקום. החקירה נפתחה בגלל חשד שניתנו שירותי מין בידיעתם וביוזמתם של הבעלים בחדרים אחוריים של המועדון
ורד פלמן
08 בנובמבר 2018
10:00

התיק הפלילי נגד בעלי מועדון החשפנות "פוסיקט" נסגר מחוסר ראיות. הבוקר (חמישי) פורסם בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי בעקבות סגירת התיק, הבעלים דורשים לבטל את ההחלטה על סגירת המקום.

לפני כמה ימים הודיעה הפרקליטות על סגירת החקירה נגד בעלי המקום בחשד שניתנו שירותי מין בידיעתם וביוזמתם בחדרים אחוריים של המועדון. על אף שהמשטרה ניהלה חקירה סמויה, אספה ראיות וערכה פשיטה במקום.

בבית המשפט המחוזי בתל אביב מתנהלת העתירה של בעלי המקום נגד ההחלטה של המשטרה שלא לתת רישיון עסק למועדון. עורך דינם של הבעלים, עו"ד מיקי חובה, טען  כי יש לאפשר לו לקבל את חומרי החקירה ולטעון שוב מדוע לא לסגור את המועדון, על סמך החלטת הפרקליטות.

עו"ד ניצן כהנא מהמטה למאבק בסחר בנשים ובזנות אמרה כי ההחלטה של הפרקליטות בלתי נתפסת. "בדיונים שהתנהלו בבית המשפט הציגה הפרקליטות ראיות כי העבירות נמשכות גם בעת האחרונה", אמרה עו"ד כהנא.

ח"כ מיכל רוזין (מרצ), שהובילה הצעת החוק להשוואה בין חשפנות לזנות בדין הפלילי, הגיבה להחלטת הפרקליטות לסגור את התיק הפלילי נגד בעלי המועדון: "מקומם שהפרקליטות סוגרת את התיק, למרות שטענו בתוקף שבידיהם ראיות על שירותי מין במועדון. החלטה זו, שמתקבלת בשיא קידום החוק להטלת אחריות על צרכני זנות, מבהירה שהפרקליטות לא רואה בחומרה מספיק גדולה את הניצול של נשים בידי בעלי מועדוני החשפנות עבור 'עבודות מהצד'.

"המציאות היא שבחלל בו מתקיימים מופעי החשפנות, הפער בין חשפנות לזנות לעיתים מטושטש מאד. בעקבות הצעת החוק שלי שקוראת להשוות בחוק את הטיפול בחשפנות לזנות, המשטרה קבעה שריקודים צמודים ללקוחות במועדוני חשפנות יוגדרו זנות. אני קוראת לממשלה לאשר את הצעת החוק שלי ולהפוך את המדיניות לחוק ונורמה ברורה בישראל כדי שמקרה 'הפוסיקט' לא יחזור על עצמו. כחברה מוטלת עלינו האחריות לקבוע מה ערכי ומה מוסרי. כל עוד ניתן לקנות שירותי מין בתשלום, בין אם זו זנות ובין אם זו חשפנות, נשים יוותרו חשופות ופגיעות לפגיעה ואלימות מידי גברים".

ח"כ ד"ר עליזה לביא (יש עתיד) מסרה בתגובה: "תירוץ עלוב ביותר! מאד תמוה שהחליטו לסגור את התיק מחוסר ראיות, לאחר שבדיון האחרון בנושא הציגה הפרקליטות ראיות כי המועדון אכן עובר על החוק ואף ממשיך לעשות זאת בימים אלה. איך בעלי המקום לא יודעים מה קורה במקום שלהם? כל המדינה יודעת מה קורה שם והם לא? המשטרה והפרקליטות צריכות להצטרף אלינו למאבק בתופעת הזנות ולעשות כל מאמץ לחקור ולהגיש כתבי אישום שיובילו לענישה ולמיגור התופעה הנצלנית הזו. אפנה לפרקליטות המדינה לבירור והבהרה".

לפני שנתיים פשטה המשטרה על מועדון פוסיקט, לאחר שהפעילה בלשים סמויים במקום שהיו עדים למתן שירותי מין תמורת תשלום במקום. על סמך העדויות ובהמשך לדרישה של מטה המאבק לסחר בנשים ובזנות, המשטרה לא אישרה מתן רישיון עסק למקום.

תגיות:
זנות