זירת אירוע הירי בקליפורניה
צילום: אי-פי

דיווח בארה"ב: 12 הרוגים מירי במועדון בקליפורניה

בין ההרוגים בירי בעיר טאוסנד אוקס - שוטר שהגיע לזירה. היורה גם נמצא מת, והרקע לאירוע עדיין נחקר. הירי התרחש בעת מסיבת סטודנטים בה השתתפו מאות אנשים. לא ידוע על נפגעים ישראלים
כתבי כאן חדשות
08 בנובמבר 2018
10:45
עודכן ב 13:20

דיווחים על לפחות 12 הרוגים באירוע ירי שאירע היום (חמישי) במועדון בעיר טאוסנד אוקס בקליפורניה, בארצות הברית - שם נערכה מסיבת סטודנטים עם מאות משתתפים. ה-FBI הגיע למקום. בין ההרוגים, שוטר שהגיע לזירת האירוע. כמו כן, שריף המחוז הודיע כי גם היורה נמצא מת בזירה.


בשלב זה טרם ידוע מה מהמניע לאירוע. לפי כמה דיווחים, החשוד היה "בעל חזות מזרח תיכונית, עם זקן". עוד דווח כי היורה השתמש ברובה חצי אוטומטי, אותו טען מספר פעמים, ועל פי עדויות הוא לבש בגדים שחורים.

לפני כשבועיים רצח רוברט באוורס, אנטישמי מוצהר בן 46, 11 מתפללים בבית הכנסת "עץ חיים" בפיטסבורג, פנסילבניה. הוא כפר באישומים שהוגשו נגדו לבית המשפט. באוורס הואשם ב-44 סעיפי אישום ובהם רצח, פשעי שנאה ועבירות אחרות שהעונש המרבי עליהן הוא עונש מוות. התובעים במשפט ציינו כי יבקשו להטיל עליו עונש כזה.

פרט לטבח בפיטסבורג, בחודשים האחרונים אירעו כמה אירועי ירי בארצות הברית. לפני כחודש וחצי נהרגו שלושה בני אדם ועוד כמה נפצעו באירוע ירי במדינת מרילנד שבארצות הברית. היורה נורה ונעצר. הוא אושפז במצב קשה בבת החולים. משטרת מחוז הרפורד, שבו התרחש הירי, מסרה כי המקרה אירע במקום עבודה וקראה לאזרחים שלא להגיע למקום. 

לפני כארבעה וחצי חודשים נהרגו חמישה בני אדם באירוע ירי שגם כן אירע במרילנד - במערכת של עיתון. היורה הוא ג'ארוד ראמוס בן 38, שהגיע למקום חמוש ברימוני עשן ורובה. המשטרה שהגיעה למקום תוך דקה, אמרה שמדובר היה בהתקפה מכוונת נגד העיתון ומסרה: "האדם היה מוכן לירות באנשים, כוונתו היה לגרום נזק".

בהכנת הידיעה השתתפו: עידו מור, איתמר מאירי, יואב זהבי ואיתמר מרגלית