אבי גבאי
פלאש 90

גבאי על פרשת הצוללות: "נתניהו צריך להתפטר"

באופוזיציה תקפו בחריפות את ראש הממשלה על רקע ההמלצות בפרשה. ח"כ שלי יחימוביץ': "או שנתניהו היה שותף לכל - או שהיה עיוור תמים". ח"כ זוהר הגן על ראש הממשלה: "הוא לא קשור לפרשה"
זאב קם, גילי כהן
08 בנובמבר 2018
14:25

במערכת הפוליטית הגיבו היום (חמישי) לפרסום ממצאי המשטרה בנוגע לפרשת הצוללות וההמלצה להעמיד לדין שישה מעורבים בפרשה. את מרבית האש כיוונו באופוזיציה לעברו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

יושב ראש המחנה הציוני אבי גבאי קרא לראש הממשלה להתפטר ואמר כי "גניבת כסף ממערכת הביטחון היא בגידה בחיילי צה"ל. בכסף הזה יכולנו לרכוש נגמ"שים במקום הנגמ"שים המיושנים שאיתם נכנסו החיילים שלנו לעזה לפני 4 שנים". הוא הוסיף כי "אם ראש הממשלה ידע על מעורבות מקורביו הוא צריך להתפטר. ואם הוא לא ידע - עליו להתפטר כי הוא לא כשיר לנהל את מערכת הביטחון שלנו".

האזינו לריאיון עם אבי גבאי בכאן רשת ב':

חברת מפלגתו של גבאי ויו"ר הוועדה לביקורת המדינה שלי יחימוביץ' אמרה כי "המלצות המשטרה להעמיד לדין את אנשי הטבעת הקרובה והאינטימית ביותר של נתניהו מותירות שתי אפשרויות: שהיה שותף לכל, או לחילופין שהוא עיוור תמים ושלומיאל, המקיף עצמו בסביבה מושחתת המנצלת אותו, סוחרת בנכסי המדינה ופוגעת אנושות בביטחונה כדי לשלשל ממון רב לכיסה הפרטי". היא הוסיפה כי "בכל מקרה, זה ההיפוך המוחלט והנורא ביותר לציונות ולפטריוטיזם. השחיתות העמוקה והבוז למדינה, למוסדותיה, לאזרחיה ולסמליה - יוצרים ריקבון עמוק שיש להפסיק בדחיפות את התפשטותו".

ח״כ עפר שלח, חבר ועדת החוץ והביטחון, ממפלגת יש עתיד היה תקיף אף הוא ואמר: "אם נתניהו לא ידע על כל זה - חמור מאוד. אם ידע, זה חמור עוד יותר. לא צריך הליך משפטי כדי לדעת את מה שברור לכל אזרח בישראל: האנשים המקורבים ביותר לראש הממשלה נגעו בכסף בסכומים גדולים בעסקה הביטחונית הרגישה ביותר בישראל, בעודם משרתים את ראש הממשלה - הן בענייניו הפוליטיים והאישיים והן בעניינים מדיניים". 

 גם ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק תקף: "מפולת נתניהו ובגידה בביטחון המדינה. בן הדוד ואיש הסוד שלו, ראש הלשכה שלו והמועמד שלו לראש מל״ל - נאשמים בשוחד בעניין הצוללות וכלי השיט. אם ידע- מקומו בכלא. אם לא ידע - הוא לא כשיר לנהל מדינה. היועמ״ש ׳נמרח׳ בנימוק מופרך שהעסקה תבוטל אם ביבי יופלל. בגידה, חרפה וביזיון".


בקואליציה הגנו על ראש הממשלה. ח"כ מיקי זוהר התייחס לממצאי המשטרה ולביקורת ואמר: "גם אבי גבאי צריך לפשפש במעשיו לפני שהוא מטיח ביקורת בראש הממשלה הטוב ביותר בכל הזמנים של מדינת ישראל ששמו בנימין נתניהו. כולם כבר הפנימו שגבאי לא יכול להוות שום איום לראש ממשלת ישראל. לגופו של עניין? ראש הממשלה לא קשור בשום עניין לפרשה הזאת ולא דבק בו רבב בעניינים הביטחוניים של ישראל".

האזינו לריאיון עם מיק זוהר בכאן רשת ב':

זוהר המשיך ואמר: "המשטרה קבעה שלראש הממשלה אין שום קשר לפרשה ומי שנחשד שם, עד שאדם לא מורשע בבית משפט הוא חף מפשע ולכן צריך לתת לבית המשפט לעשות את הבדיקות באיזה עבירות יש להאשים או להרשיע את מי מהמעורבים. דבר אחד ברור – ראש ממשלת ישראל עוסק רק בטובת מדינת ישראל ולא בשום דבר אחר, למרות שהשמאל והאופוזיציה מנסים להדביק לו כל מיני פרשיות. איני יודע במה יואשם שמרון. אם אדם עובד ומזיע עבור הפרנסה שלו הוא צריך לקבל שכר טרחה. אני מניח שהוא עבד בעבודתו כיועץ ועורך דין כדי לקבל את טרחתו. להגיד שהוא השתמש ביחסים עם ראש הממשלה כדי לקדם עסקה שהיא בניגוד לאינטרסים של מדינת ישראל המרחק לא רק שהוא רב אלא עצום. המשטרה טענה אינספור טענות לאורך השנים ורובן הופרחו. לכן אני לא מתרשם מההמלצות. דבר אחד אני יודע – ראש הממשלה מעולם לא היה מרשה שמישהו יעשה פעולה בניגוד לאינטרסים של ישראל על חשבונו. אם מישהו פעל בניגוד לחוק הוא יעמוד מול השופט ויצטרך לתת הסברים"