מיקי גנור
צילום: פלאש 90

גנור לחוקריו: "בישראל אפשר לקנות עובדי ציבור בארוחת צהריים"

עד המדינה בפרשת הצוללות סיפר כי הצליח לשחד בקלות רבה, לכאורה, את המעורבים האחרים בפרשה. אחד החוקרים בישיבה סגורה: "לא ישנתי בלילה אחרי מה שגנור סיפר"
כתבי כאן חדשות
08 בנובמבר 2018
20:54
עודכן ב 23:04

פרטים חדשים מעדות עד המדינה מיקי גנור בפרשת הצוללות: גנור פירט בפני החוקרים את שיטת השוחד והקלות שבה הצליח להגיע אנשי ציבור ולשחד אותם ואמר: בישראל אפשר "לקנות עובדי ציבור בארוחת צהריים". אחר כך הסביר לחוקרים: הזמנתי את מי שהייתי צריך למסעדות, שתינו. אחר כך הבטחתי להם תשלומים עתידיים ומשרות. מלבד העדויות שלו גנור סיפק לחוקרים גם שלוש ראיות זהב - הקלטות של שלושה חשודים,  אבריאל בר יוסף, אליעזר (צ'ייני) מרום ושייקה ברוש. בהקלטות האלו מוכיחות שחוזי הייעוץ עם גנור הם פיקטיביים - ושלמעשה זה הדרך של גנור להעביר אליהם כספים.


מוטי גילת חשף בכאן חדשות כי החוקרים שישבו עם גנור סיפרו כי נשמטה להם הלסת כששמעו את דבריו. אחד החוקרים אף אמר בישיבה סגורה כי "לא ישן בלילה" לאור מה שסיפר לו גנור.  


בתוך כך, ספק אם בפרקליטות יקבלו את המלצת המשטרה בנוגע לעורך הדין דוד שימרון. במיוחד בכל הנוגע למה שנקרא שוחד ההנעה. גם לגבי מפקד חיל הים לשעבר אליעזר צ'ייני מרום יש ספקות, טיב החשדות השתנה וגם כאן יש קשיים משפטים. בנוגע לעד המדינה גנור, במשטרה מעבירים מסר שיש די ראיות כדי להסתדר גם בלעדיו. המסר הוא תוצר של איומי גנור כי יחזור בו בין היתר כי ההסדר הוא על מאסר בפועל, מה שעדי מדינה אחרים לא קיבלו. גורמים מעורים בתיק אומרים כי לגנור אין אמצעי לחץ משמעותיים כדי לבטל את ההסדר.

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי ינובסקי, מרדכי גילת, תמר אלמוג וגילי כהן