שפק בבית המשפט, ארכיון

כתב אישום נגד רוצח פרודתו בנתניה: "דקר 15 פעמים"

לבית המשפט המחוזי הוגש כתב אישום חמור נגד יצחק שפק, שבו תואר כיצד הגיע לביתה של פרודתו עליזה שפק בנתניה לפני כחודש, דקר אותה ולאחר מכן ניסה להתחבא מהרשויות. הפרקליטות מבקשת לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו
מערכת כאן
09 בנובמבר 2018
09:36
עודכן ב 13:23

לבית המשפט המחוזי בלוד הוגש הבוקר (שישי) כתב אישום נגד יצחק שפק בגין רצח פרודתו עליזה שפק בנתניה, לפני כחודש. על פי האישום, שפק דקר אותה 15 פעמים והביא למותה.


מהאישום עולה כי במהלך חיי הנישואים שלהם, התגלעו סכסוכים רבים שהידרדרו לאלימות פיזית ומילולית שהופנתה כלפיה. בשנתיים האחרונות היו השניים בהליך גירושים שבמהלכו החריפו הוויכוחים ביניהם, על רקע רצונו של שפק להגיע לשלום בית. בערב הרצח, נכתב, הוא הגיע לדירתה של שפק לאחר שזו הפסיקה לענות להודעותיו ולשיחות טלפון, דקר אותה 15 פעמים והביא למותה.

לאחר שהבין כי אשתו אינה בין החיים, יצא שפק מהדירה, נעל אותה מבחוץ וזרק את המפתחות במסתור סמוך. לאחר מכן שב לביתו, החליף חולצה ונסע לכיוון מושב אביחיל שם התחבא מהרשויות. לצד כתב האישום מבקשת הפרקליטות לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

עורכת הדין הילה מזל מוהדב, המייצגת את איציק שפק, אמרה לאחר הגשת כתב האישום כי "יצחק טוען לכל אורך הדרך שלא תכנן לרצוח את עליזה בשום שלב. הוא לא רצה בכלל לצאת לאולם הדיונים, הוא מכחיש בכל תוקף שתכנן לרצוח את עליזה". בדיון בהארכת מעצרו לאחר הרצח אמר שפק בבית המשפט כי "אני רוצה שיתנו לי גזר דין מוות".

שפק נעצר כיממה לאחר הרצח בנתניה, בתום מצוד משטרתי. הוא אותר סמוך למושב אביחיל שבעמק חפר. השניים נפרדו לפני יותר משנתיים, ולהם ארבעה ילדים. בשנת 2016 הורשע שפק בתקיפת אשתו ונגזרו עליו שישה חודשי מאסר.


לאחר המעשה התקשר שפק לחבר קרוב, סיפר לו שרצח את פרודתו וניתק את השיחה. החבר הוא שהזעיק את המשטרה. חברתה של הנרצחת סיפרה לכאן חדשות לאחר האירוע כי "זה היה עניין של זמן, הוא כבר תקף אותה ואיים עליה. מסכנים הילדים, איזה סבל היה להם ממנו. לא מפתיע שהוא רצח אותה. הכתובת הייתה על הקיר".