תשלום משכורות לפקידים בעזה

תורים ארוכים בבנקים בעזה: חמאס החל לשלם משכורות לפקידים

רבים בעזה ממתינים לקבלת המשכורות, לאחר שהשליח הקטרי העביר 15 מיליון דולר לרצועה דרך מעבר ארז. מקורות פלסטינים אומרים כי העברת הכסף לא נעשתה על דעת הרשות הפלסטינית או מצרים, זאת לאחר שגם באו"ם אמרו כי אינם מעורבים בנושא
עומרי חיים
09 בנובמבר 2018
09:50

ברצועת עזה החלו הבוקר (שישי) לשלם משכורות חלקיות לפקידי חמאס האזרחיים. זאת לאחר שאתמול הכניס השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי לרצועה 15 מיליון דולר במזומן דרך מעבר ארז. מול בנק הדואר בחאן יונס שבדרום רצועת עזה, ובמוקדים נוספים, משתרכים הבוקר תורים ארוכים של פקידים העובדים בממשל חמאס, ממתינים למשיכת כספי המשכורות.

שידור חי מעזה:

מקורות פלסטינים אמרו לעיתון אל-חיאת כי הכנסת הכסף הקטרי לעזה אינה חלק מהסכם שמצרים שותפה לו, אלא מדובר בהסדר צד בין ישראל לחמאס בחסות קטר. חבר הנהגת אש"ף אחמד מג'דלאני אמר לעיתון כי הרשות הפלסטינית ומצרים התנגדו לתשלום משכורות לפקידי חמאס בעזה על ידי קטר, מאחר שמדובר במימון לחמאס ובחיזוק שלטונו ברצועה, והדבר מקטין את הסיכויים לפיוס פנים-פלסטיני.

"כאשר חמאס מקבל מימון ישיר מקטר וגם מהרשות הפלסטינית, שמממנת את השירותים הממשלתיים ברצועה, מה יגרום לו להסכים למסור את השלטון בעזה לממשלה הרשמית ברמאללה?", אמר מג'דלאני. עוד אמר חבר הנהגת אש"ף לאל-חיאת כי בשבוע הבא מצרים צפויה להזמין את בכירי חמאס לשיחות בקהיר, כדי להמשיך ולדון בפיוס הפנים-פלסטיני.

אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 תיעוד בלעדי של מזוודות הכסף שהכניס לעזה השליח הקטרי. מדובר, כאמור, ב-15 מיליון דולר במזומן שהוכנסו לעזה בשלוש מזוודות טרולי. באו"ם אומרים כי אינם מעורבים בהעברת הכסף לעזה ומכאן שלא ברור מי יפקח שהכסף אכן מגיע ליעדו - לפקידים האזרחיים של ממשל חמאס ברצועה. מוקדם יותר הערב דיווחו בעזה כי בימים הקרובים צפוי חמאס לשלם משכורות לאנשיו ברצועה אך לא נמסר כיצד הגיע הכסף לעזה.


יו"ר האופוזיציה ציפי לבני התייחסה לפרסום ואמרה: "עכשיו מזוודות עם כסף באישור ישראל עוברות לחמאס. יום שמתחיל עם מזוודות של כסף שעוברות למקורבי נתניהו על עסקאות ביטחוניות - מסתיים עם מזוודות של כסף שעוברות לחמאס באישור נתניהו שנכנע לאולטימטום. מוכר את הביטחון למקורבים וקונה שקט זמני מחמאס. נתניהו צריך ללכת".