זירת האירוע במלבורן
צילום: אי-פי

חשד לטרור באוסטרליה: הרוג ושני פצועים באירוע דקירה

החשוד, ככל הנראה ממוצא סומלי, התנגש עם רכב מלא במכלי גז בקניון בעיר מלבורן, ולאחר מכן יצא מהרכב והחל לדקור אנשים. הוא נורה למוות על ידי השוטרים. בארגון הטרור דאעש לקחו אחריות
אנטוניה ימין ואיתמר מרגלית
09 בנובמבר 2018
12:24
עודכן ב 13:53

אדם אחד נהרג ושניים נוספים נפצעו הבוקר (שישי) באירוע דקירה בעיר מלבורן באוסטרליה, כאשר המשטרה הודיע כי בשלב זה היא מתייחסת לאירוע כאירוע טרור. החשוד נורה למוות בזירה על ידי השוטרים. בשעות הצהריים הודיע ארגון הטרור דאעש כי הוא זה שעומד מאחורי האירוע.


לפי דיווחים, אדם שזהותו המלאה עדיין לא נחשפה, אך הוא ככל הנראה ממוצא סומלי, התנגש עם רכבו במרכז קניות ברחוב מרכזי בעיר. הרכב החל לעלות באש, ובשלב זה החשוד יצא מרכבו והחל לדקור עוברי אורח. לאחר שנורה על ידי השוטרים בזירה, פונה החשוד לבית החולים במצב קשה, ושם נקבע מותו.

בתחילה הודיעה משטרת ויקטוירה- בירת מלבורן, כי היא אינה מתייחסת לאירוע כאל אירוע טרור. במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחר מכן הודתה המשטרה כי גם היחידה ללוחמה בטרור מעורבת בחקירה, וכי החשוד היה ידוע למשטרה והיה מקורב לחוליות טרור באוסטרליה.

בנוסף, ברכבו התגלו מכלי גז, שככל הנראה גרמו ללרכב לעלות באש לאחר ההתנגשות בקניון. באוסטרליה התפרסמו כמה דיווחים כי הדוקר גם צעק "אללה אכבר" בעת האירוע, אך המשטרה המקומית טרם אישרה זאת.