במחאה על תיק 3000: פעילי המחנה הציוני הציבו פסל בצורת צוללת בת"א

פעילי הסיעה בנו מיצב במחאה על הפרשה שבה חשודים דמויות מסביבתו הקרובה של ראש הממשלה. הפסל הוצב באותו מקום בו הוצב פסלה של מירי רגב השבוע
יואב קרקובסקי
10 בנובמבר 2018
12:42

פעילי סיעת "המחנה הציוני" הציבו לפנות בוקר (שבת) פסל בצורת צוללת בכיכר הבימה בתל אביב. צוללת, במחאה על פרשת הצוללות שבה חשודים דמויות מסביבתו הקרובה של ראש הממשלה בנימין נתניהו. על הצוללת נכתב "עם ביבי המדינה צוללת" ו- "נתניהו - מנהל כושל או מנהיג מושחת?".

"הגענו לכאן לפנות בוקר כדי להעיר את אזרחי ישראל שייראו את גודל ועומק השחיתות שהתגלתה בפרשת הצוללות", אמר אלון ויסר, מנהל מטה השטח של המחנה הציוני. "לגנוב כסף ממערכת הביטחון זו בגידה במדינה - נתניהו חייב להתפטר."


יו"ר מרצ תמר זנדברג התייחסה הבוקר לפרשת הצוללות "ראש הממשלה התנהל בסביבה של פשע מאורגן, גם אם הוא לא ידע, כי זה מה שעושים בסביבה כזו שומרים אחד על השני. זו פרשה שצריכה לזעזע את אמות הסיפים".

אמש האשים ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק כי אל אף שלא נחקר, לנתניהו יש אחריות על פרשת הצוללות. " כל ילד בן 12 מבין מה קרה באמת – לא יכול להיות שנתניהו לא יודע משום דבר", אמר ברק בראיון לחדשות השבוע בכאן 11. המשטרה חוקרת את מה שמתירים לה – היועמ"ש הודיע מראש שאין בפרשה עניין פלילי. אני מעריך שגם היועמ"ש וגם כמה עיתונאים נקראו אל אנשים בכירים במדינה והסבירו להם שאם נתניהו יופלל ייגרם נזק בלתי הפיך לביטחון המדינה".

"היועמ"ש לא נתן לחקור שישראל אישרה למכור למצרים צוללות מתקדמות. יש פה עבירה שמחייבת לחקור באזהרה את רה"מ. מישהו הילך אימים על היועמ"ש", טען ברק.