מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: "נמכור את הבתים שלנו כדי לשמור על היכולות הרקטיות"

מזכ"ל חיזבאללה נאם דרך מסך ענק לרגל "יום השהיד", ושיבח את אסד: "אם סוריה לא הייתה מחזיקה מעמד – היינו רואים את נתניהו בדמשק בתוך שבועות". הוא הילל גם את הדרוזים ברמת הגולן שסירבו להשתתף בבחירות המוניציפליות בישראל
רועי קייס
10 בנובמבר 2018
16:19

מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, הצהיר היום (שבת) כי ארגונו יגיב בוודאות לכל תקיפה ישראלית בלבנון. בנאום שנשא דרך מסך ענק לרגל "יום השהיד", שיבח נסראללה את משטרו של בשאר אסד בסוריה וגם את תושבי הכפרים הדרוזים ברמת הגולן שסירבו להשתתף בבחירות המוניציפליות בישראל. "אם סוריה לא הייתה מחזיקה מעמד – בתוך שבועות היינו רואים את נתניהו בדמשק", קבע נסראללה.


לדבריו, לא מתקבל עוד על הדעת שישראל תהפוך את לבנון "לשטח הפקר" כפי שהיה בעבר: "אנחנו דבקים בנשק של ההתנגדות ובכל הטילים שלנו. ההפחדות והסנקציות לא ישפיעו עלינו. אם נצטרך למכור את הבתים שלנו כדי לשמור על היכולות הרקטיות שלנו - אנחנו נעשה את זה". עוד אמר מזכ"ל חיזבאללה כי לבנון חייבת לעמוד בלחצים הדיפלומטיים שמפעילה ישראל בהקשר הזה, מכיוון שאם יהיה ויתור בנושא של "נשק ההתנגדות" - ישראל תתקוף בלבנון מתי שתרצה.

נסראללה תקף בחריפות את מה שכינה "מתקפת הנורמליזציה הגלויה" עם ישראל, המתבטאת בביקוריהם של בכירים ישראלים במדינות המפרץ. "אנחנו מגנים כל צורה של נורמליזציה מצד כל גורם וקוראים לכל האנשים המכובדים בעולם לגנות זאת", הוא הדגיש. הוא ציין כי אם המשטר בדמשק לא היה שורד את מלחמת האזרחים במדינה, "היינו רואים את שרת התרבות הישראלית, מירי רגב, במסגד בדמשק, כפי שהיא הייתה במסגד באיחוד האמירויות".

לפני כשבועיים פורסם בכאן חדשות כי תקיפת ישראל בסוריה בחודש האחרון בוצעה באופן חריג באור יום, וכוונה נגד מטרות איראניות. מטרת התקיפה הייתה משלוח נשק איראני לחיזבאללה, שהוא חלק מיוזמת האיראנים לחמש את ארגון הטרור השיעי ברקטות מדויקות. 

לפני חודש הגיב נסראללה לראשונה לחשיפת מתקני הטילים של חיזבאללה ליד נמל התעופה של ביירות על ידי נתניהו ואמר: "המדיניות שלנו ביחס לעניינים צבאיים היא עמימות בונה". לדברי נסראללה, הוא לא צריך לתת תשובות על הטענות שהעלה נתניהו בעצרת האו"ם בנוגע למתקן טילים ליד נמל התעופה בבירות.