מרים אדלסון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

טראמפ יעניק את מדליית החירות למרים אדלסון

רעייתו של איש העסקים שלדון אדלסון היא האישה היחידה ברשימת הזוכים, שמונה, בין השאר, גם את שחקן הבייסבול "בייב רות'" והזמר המנוח אלביס פרסלי. המדליה החירות נחשבת לאחד משני העיטורים האזרחיים הגבוהים ביותר בארה"ב
יותם רוזנוולד ואיתמר מרגלית
10 בנובמבר 2018
18:48

הבית הלבן הודיע היום (שבת) כי נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, יעניק את מדליית החירות הנשיאותית לשבעה בני אדם, בהם מרים אדלסון - רעייתו של האיש העסקים שלדון אדלסון. אדלסון היא האישה היחידה ברשימה, וגם הדמות היחידה שעודנה בחיים.


שאר השמות ברשימה הם שחקן הבייסבול ג'ורג' הרמן רות', המוכר בכינויו "בייב רות'", שופט בית המשפט העליון לשעבר אנטונין סקאליה, כוכב הפוטבול לשעבר, מקבוצת ה"דאלאס קאובויז", רוג'ר סטאובך, הסנאטור אורין האץ', שחקן הפוטבול לשעבר אלן פייג' והזמר המנוח אלביס פרסלי.

מדליית החירות נחשבת לאחד משני העיטורים האזרחיים הגבוהים ביותר בארצות הברית, ומוענקת על "תרומה משובחת במיוחד לביטחון או לאינטרס הלאומי של ארצות הברית, שלום עולמי, תרבות או יוזמות ציבוריות או פרטיות אחרות". המדליה מוענקת פעם בשנה החל משנת 1963, אז קבע את נשיא ארצות הברית לשעבר, ג'ון פ. קנדי, את הענקתה בצו נשיאותי. עד היום קיבלו את העיטור היוקרתי חמישה ישראלים.