השריפה בקליפורניה
צילום: אי-פי

השריפות בקליפורניה: מניין ההרוגים עלה ל-25

יותר מ-110 בני אדם עדיין נעדרים בשריפה ההרסנית ביותר ב-100 השנים האחרונות. כוחות הכיבוי עדיין לא הצליחו להשתלט על האש. תושבת המקום לכאן רשת ב': "בלילה ראיתי אור אדום ענק וחום אימים - אמרתי לבעלי שעכשיו אנחנו בורחים"
נתן גוטמן
11 בנובמבר 2018
07:42

מספר ההרוגים בשריפות בקליפורניה עלה הבוקר (ראשון) ל-25, לאחר שנתגלו גופות באזורים שעלו באש. יותר מ-110 בני אדם עדיין נעדרים בשריפות הענק שהחלה ביום שישי האחרון. כרבע מיליון בני אדם התבקשו להתפנות מבתיהם וכוחות הכיבוי עדיין לא השיגו שליטה על הלהבות. מדובר בשריפה ההרסנית ביותר בקליפורניה ב-100 השנים האחרונות.

ניבה באום, מורה המתגוררת בקליפורניה שנאצלה לעזוב את ביתה, אמרה הבוקר לליאת רגב בריאיון לתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי "ביום חמישי התחילה השריפה, נשארנו בבית ולא האמנו שנצטרך לצאת. ב-12 בלילה יצאתי וראיתי אור אדום ענק וחום אימים שמתקרב אלינו. אמרתי לבעלנו שעכשיו נכנסים לאוטו ובורחים. אנחנו לא יודעים מה נשאר מבית הספר שבו אני מלמדת, אבל ראינו שהוא נשרף כולו".

כל תושבי העיירה פרדייס נאלצו להתפנות ביום שישי מבתיהם עם התקדמות להבות הענק דרך שכונות המגורים. "העיר הרוסה, הכול נחרב", אמר דובר כוחות הכבאות סקוט מקלין. "לא הרבה נשאר עומד".

"כל העיירה בוערת", אמר אחד התושבים, שברח מהאזור על האופנוע שלו. "נאלצתי לנסוע דרך הלהבות כדי לברוח". הכבישים הצרים מסביב לעיירה נחסמו, והתושבים התקשו לצאת ממנה. כעת קיים חשש שהלהבות יגיעו גם לעיירה הסמוכה, צ'יקו, בה מתגוררים 93 אלף בני אדם.

יאן מקרגור, בן ה-81 המתגורר בפרדייס כמעט 80 שנים, אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי לא הופתע מהשריפה: "ידענו שזה מוקד עיקרי לשריפות יער במשך השני. עד עכשיו השריפות הגיעו עד לקצה העיר, אבל אף פעם לא חווינו משהו כזה. אין לי כאן שום דבר לחזור אליו".