ח"כ דודי אמסלם
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

אמסלם דורש: הסכמות על חוק הגיוס עוד השבוע

יו"ר הקואליציה אינו מעוניין להגיע לרגע האחרון של המועד שאותו קבע בג"ץ להשלמת החקיקה, ורמז למפלגות החרדיות ולנציגי הצבא – אם לא נגיע השבוע להסכמות, לא נוכל לגבש את החוק בכלל
זאב קם
11 בנובמבר 2018
08:45

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם (הליכוד), הבהיר לאחרונה למפלגות החרדיות ולנציגי הצבא המעורבים בחוק גיוס החרדים לצה"ל כי הוא דורש מהם להגיע להסכמות עוד השבוע בנוגע לנוסח החוק. היום (ראשון) פורסם בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' כי אמסלם רמז לצדדים בשיחות שקיים עימם – הסכמות עוד השבוע סביב החוק, או שלא נוכל לגבשו כלל.

לדברי אמסלם, הוא אינו מוכן להמתין עד הרגע האחרון של המועד שאותו קבע בג"ץ לחקיקת החוק – עד תחילת חודש דצמבר. לכן, הוא מעוניין להכריע את הסוגייה לכאן או לכאן כבר בשבוע הקרוב, בין אם יהיה חוק ובין אם לאו.

בית המשפט העליון חייב את הכנסת להשלים את חקיקת החוק החדש עד לתחילת החודש הבא. ביום חמישי האחרון קיימה הוועדה המיוחדת בכנסת שמכינה את חוק הגיוס דיון ראשון עליו מאז שנפתח כנס החורף.

בתחילת השבוע שעבר פורסם בכאן רשת ב' כי החרדים הורידו משמעותית את דרישותיהם לשנות את חוק הגיוס החדש. למעשה, הסיעות החרדיות נותרו עם דרישה מרכזית אחת - שאם החרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס, לפני שהחוק יבוטל - תוכל הכנסת לשוב ולחוקק חוק גיוס חדש.

גורם בסביבת ראש הממשלה הצהיר לאחרונה כי נתניהו מעוניין להעביר את חוק הגיוס בקואליציה הנוכחית ולא לפרק אותה. לדברי הגורם, "לא צריך תירוצים כדי ללכת לבחירות, אבל נתניהו כן רוצה לסיים דבר אחד נוסף - חוק הגיוס. הוא אמר לשותפים הקואליציוניים פעמים רבות שהם צריכים להחליט אם ברצונם להמשיך יחד, או להתפרע בהצעות חוק פופוליסטיות של מיליארדים. אם רוצים לייצב את הקואליציה -  זה אפשרי".