שר החינוך נפתלי בנט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

בנט על פרשת הצוללות: "סיפור חמור, בטוח שראש הממשלה לא שמח מזה"

יו"ר הבית היהודי התייחס בכאן רשת ב' לפרסום ההמלצות בתיק הצוללות ואמר: "אם באמת היה פה שוחד - שיטפלו ביד הכי קשה". הוא הגיב גם לסערת דינה זילבר והוסיף: "היא איבדה לחלוטין את מקומה"
קלמן ליברמן
11 בנובמבר 2018
09:29

יו"ר מפלגת "הבית היהודי", השר נפתלי בנט, התייחס הבוקר (ראשון) לפרסום המלצות המשטרה בתיק הצוללות ואמר שמדובר בסיפור חמור מאוד. בריאיון לתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב'  אמר בנט לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי כי "אני רוצה לדעת שהנשק שאני אוחז נבחר כי הוא הכי טוב ולא כי הייתה קומבינה או אינטרס כלכלי".

"אני חושב שחיוני שרשויות החוק ירדו לרזולוציות קטנות. ואם באמת היה פה שוחד, אז שיטפלו ביד הכי קשה", המשיך בנט. "אני בטוח שראש הממשלה לא שמח מזה. אני עם נתניהו לא מעט שנים, יש לנו לא מעט מחלוקות. בענייני ביטחון, אני משוכנע שהוא לא יפגע בציבור בעד בצע כסף". 

האזינו לריאיון המלא עם נפתלי בנט

חבר הקבינט הגיב על העברת הכסף הקטרי לרצועת עזה והסביר כי "בדרך שזה נעשה, זה דמי פרוטקשן. כבר ביולי, כששר הביטחון והקטרים היו במגעים, קראתי לזה ככה. אתה אולי קונה שקט בזמן הקצר, אבל אתה מרגיל את הצד השני שהוא יכול להפעיל אלימות כדי להשיג אינטרסים".

"כשהיה אפשר להילחם על זה – נלחמתי בכל כוחי. לצערי במקרה הזה היו יותר מדי כוחות שמשכו לכיוון ההפוך", הוסיף בנט. "מלכתחילה הצגתי תפיסה הפוכה. במשך 10 חודשים אמרתי שצריך להרוג מחבל שמשגר בלוני תבערה ומגיעים לגדר".

שר הביטחון אביגדור ליברמן הגיב לדבריו של בנט, וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "או שבנט סובל מאובדן זיכרון, או שהוא פשוט משקר. בניגוד אליי, שהתנגדתי נחרצות להסדרה מול חמאס, ובמיוחד להעברת הכסף. בנט תמך מלכתחילה גם בכסף, גם בדלק הקטארי ואף הציע להכניס 5,000 פועלים מעזה לישראל. בנט התנגד לכל פעולה צבאית נגד חמאס והאחריות על הפרוטקשן היא עליו ועל מפלגתו. בישיבה המכרעת לפני כשבועיים, היחיד מכל חברי הקבינט שהתנגד להעברת הכסף לחמאס היה שר הביטחון". 

בנט התייחס גם לסערה סביב המשנה ליועמ"ש דינה זילבר, ואמר כי היא "איבדה לחלוטין את מקומה. היא התחילה להטיף לנו בנאומים שיכלו להיות מתאימים לעצרת של השמאל בכיכר רבין. אנחנו צריכים יועצים משפטיים שאת העמדות הפוליטיות שלהם משאירים בבית. לצערי במשך שנים דינה זילבר בפעולותיה מנסה לבטא את הפוליטיקה שלה באמצעות המלצות משפטיות. גילינו סבלנות אליה לאורך שנים, השאלה היא לא למה עכשיו אלא איך זה לא קרה עד עכשיו".

השר התייחס גם ל"חוק גדעון סער", לפיו רק ראש מפלגה יוכל להרכיב ממשלה, ואמר: "ראש הממשלה ביקש שנסכים לחוק - והסכמנו. ביום שישי באו עם תוספת של מלא סעיפים. לאורך השנים, ודאי בשנים האחרונות, הנשיאים מטילים את זה על ראש הממשלה עם הסיכויים הגדולים ביותר להרכיב ממשלה. אני לא רואה בחוק הזה חשיבות לאומית, הוא לא מועיל ולא מזיק".

מוקדם יותר הגיב חבר הקבינט יואב גלנט בכאן רשת ב' על ההסדרה עם חמאס בעזה ואמר בריאיון לליאת רגב: "אני שומע את הדחיפה למלחמה מהרבה אנשים שמעולם לא לחמו, ולא מבינים את המחיר שלה. אנחנו צריכים לסכן חיילים במלחמה רק כדי להשיג מטרות ראויות. אם נגיע לזה, נהלום בהם באופן כזה שהם לא ירצו להילחם לאורך תקופה ארוכה. אבל אם עושים את זה – צריך למצות קודם את כל האפשרויות.