יאיר נתניהו
צילום: פלאש 90

יאיר נתניהו תובע במיליון שקל את הנהג שהקליט אותו בדרך למועדון חשפנות

בכתב התביעה נגד רועי חזן, שהוגש לבית משפט השלום בתל אביב, נטען כי ההקלטה שפורסמה בחברת החדשות בתחילת השנה מהווה פגיעה בפרטיות ואף האזנת סתר אסורה: "הכפיש את שמו הטוב וגם לו לעוגמת נפש של ממש"
רועי ינובסקי
11 בנובמבר 2018
13:11

יאיר נתניהו הגיש היום (ראשון) לבית משפט השלום בתל אביב כתב תביעה בסך מיליון שקלים נגד נהגו שהקליט אותו בשעה שנסע עם חבריו לבלות במועדון חשפנות. לטענת בנו של ראש הממשלה, המיוצג על ידי עו"ד עמית חדד שמייצג גם את אביו, פרסום ההקלטה בחברת החדשות בחודש ינואר האחרון מהווה פגיעה בפרטיות ואף האזנת סתר אסורה, בנימוק שהוא צד בשיחה.

בתביעה נגד הנהג, רועי חזן, נכתב בין השאר כי נתניהו הוא "איש ציבור, ומעולם לא בחר לעצמו תפקיד הכרוך באובדן הפרטיות והאלמוניות. התובע הוא אדם פרטי לחלוטין, שתפקידו של אביו מחייב אותו להקריב קורבנות אישיים".

"בנסיבות ייחודיות אלה, חובת הסודיות והאמונים שחבים הגורמים הנותנים את השירותים לתובע מתעצמת בעשרות מונים", נאמר עוד בתביעה. "גורמים אלה חייבים לעשות כל שביכולתם כדי להקנות לתובע תחושת ביטחון ולאפשר לו להתנהל באופן טבעי, כפי שהיה נוהג לולא היו לצדו.

"הנתבע, ששימש כנהגו של התובע בתקופה הרלוונטית, הפר את אמונו של התובע; פגע בפרטיותו; הכפיש את שמו הטוב וגם לו לעוגמת נפש של ממש - הכול למען בצע כסף... אין צורך לומר כי הפרסום האמור גרם לנזק שקשה להפריז בחומרתו למוניטין, לשם הטוב ולתדמיתו של התובע, שהם מנכסיו המשמעותיים ביותר... בנוסף, נלווית לפרסום גם תחושת ההשפלה הקשה בעיני הבריות".

בהקלטה, שאותה פרסמה חברת החדשות בחודש ינואר, נשמע נתניהו משוחח עם שני חבריו - בהם בנו של הטייקון קובי מימון - כשהם בגילופין. השיחה הוקלטה בעת חזרתם של נתניהו ושני חבריו מבילוי במועדון חשפנות בתל אביב, בליווי מאבטח במימון המדינה, ובה נשמע נתניהו הבן משוחח על מתווה הגז, וכן מדבר על נשים באופן מבזה.

השיחה, שהוקלטה לפני כמעט שלוש שנים, נסובה סביב חשפניות, יצאניות ומתווה הגז. נתניהו הבן נשמע אומר לבנו של קובי מימון: "אחי, אתה חייב לפרגן לי - אבא שלי עשה לאבא שלך אחלה עסקה, נלחם בכנסת בשביל זה". הוא הוסיף: "אחי, אבא שלי סידר לך עכשיו 20 מיליארד דולר הצגה, ואתה לא יכול לפרגן לי ב-400 שקל?".

במהלך ההקלטה נשמע יאיר מציע לחבריו את בת-זוגו לשעבר:"צריך לסדר אותה לחבר'ה - אני סוגר את כל החובות". בהמשך נשמעים השלושה מדברים על יצאניות ועל כספים רבים שבזבזו במועדוני חשפנות.

בעקבות הפרסום, ראש הממשלה הגיב על ההקלטה של בנו והבהיר: "בני יאיר אמר דברי הבל על נשים. הוא עשה זאת תחת השפעת אלכוהול. הוא התנצל על כך, ובצדק. אלה לא הערכים שעליהם הוא התחנך בבית. רעייתי ואני חינכנו לכבד כל אדם באשר הוא ולכבד כל אישה באשר היא, וזו הסיבה שאני מתנגד להדרת נשים ופועל להעצמת נשים".