צוללת
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90

פרופ' יעקב נגל על פרשת הצוללות: "אם מישהו נתן שוחד - הוא אדיוט מושלם"

ראש המל"ל לשעבר הסביר בכאן רשת ב': "הדיון היה נקי לגמרי". לדבריו, ראש הממשלה לא ידע דבר ועסק רק בצד המקצועי של העסקה. הוא הוסיף: "כולם הסכימו על הצורך"
בחצי היום
11 בנובמבר 2018
13:50

ראש המועצה לביטחון לאומי לשעבר יעקב נגל הגיב היום (ראשון) להמלצות המשטרה בפרשת הצוללות בכאן רשת ב'. נגל, שהיה בתפקיד בתקופה בה עסקו במערכת הביטחון ברכישת צוללות 7-9 הסביר בריאיון לתכנית "בחצי היום" כי הדיון היה נקי לגמרי. אם מישהו נתן או הציע שוחד בעסקה הוא אדיוט מושלם".

האזינו לריאיון עם יעקב נגל בכאן רשת ב':

נגל סיפר לאסתי פרז כי "כמי שמכיר את העובדות. העדתי במשטרה והבאתי את כל הניירת והקלסרים שהיו לנו במל"ל, לא תחת אזהרה. אני עסקתי אישית בטיפול בחתימת הסכם עם הגרמנים לרכש הצוללות 7-9. זה רכש של צוללות שכולם מסכימים על הצורך, כולם מבינים שהמקום היחיד לקנות אותם זה גרמניה ואם הם לא יתנו הנחה זה גם לא יצא לפועל".

"ראש הממשלה אני סמוך ובטוח שהוא לא ידע. הוא עסק בנושאים המקצועיים. שמרון לא החליף איתי מילה בנושא מקצועי. עם מולכו עבדתי עמוקות. הוא דיבר איתי על הרבה נושאים. הוא לא החליף איתי מילה אחת על נושא הצוללות או כלי השיט", הוסיף נגל. "אני ממליץ לאזרחים לישון טוב. אנחנו מדי פעם מדברים על הדרום, הצפון ואיראן, דברים חשובים יותר מהפרשה. אם מישהו עשה משהו לא חוקי שימצו איתו את הדין על התום. אבל שלא יקבעו את תוצאות המשפט מראש".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס מוקדם יותר לפרשת הצוללות ואמר לפני יציאתו לפריז: "מזה שנתיים מראים אותי עולה ויורד בצוללות. תחילה אמרו ידע, אחר כך לא ידע. לגביי אין אפילו טענה. זה לא דבר של מה בכך כי לא מהססים להאשים אותי בטענות האבסורדיות ביותר. במקרה הזה אפילו טענה אבסורדית לא הייתה. לא ידעתי על מעורבותו של שמרון, אני מציע להמתין לסוף התהליכים".