השליח הקטרי אל עמאדי
צילום: אי-פי

השליח הקטרי לעזה הביא את הכסף במטוס פרטי ונחת בנתב"ג

הרשות הפלסטינית טרם העבירה מחאה רשמית לישראל על הכנסת הכסף הקטרי לרצועה, אך בסביבת אבו מאזן אומרים כי הודיעו לישראל כבר לפני שבועיים על התנגדותם לכל מימון של חמאס
גל ברגר
11 בנובמבר 2018
21:19

השליח הקטרי מוחמד אל עמאדי, שנכנס בשבוע שעבר לישראל עם מזוודות עמוסות במזומנים בדרכו לרצועת עזה, הביא את הכסף במטוס פרטי ונחת בנמל התעופה בן גוריון - כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. הרשות הפלסטינית לא העבירה עד כה מחאה רשמית לישראל על הכנסת הכסף הקטרי לעזה, אך בסביבתו של יו"ר הרשות אבו מאזן אומרים כי הודיעו לישראל כבר לפני שבועיים על התנגדותם לכל מימון של חמאס.

במקביל מתנהלים מגעים לארגן ביקור של אבו מאזן בסעודיה, שם הוא צפוי להיפגש עם המלך סלמאן ועם יורש העצר מוחמד בן סלמאן. סעודיה הודיעה היום על העברת 60 מיליון דולר לרשות הפלסטינית.


אמש נחשפה בחדשות השבת שיחה בין סגנו של מנהיג חמאס בעזה לבין השליח הקטרי לרצועה, שעוררה הדים רבים ברצועה. בשיחה נשמע השליח הקטרי אומר לסגנו של יחיא סינוואר, חליל אל-חיה, זמן קצר אחרי שהכניס במכוניתו לרצועה מזוודות עמוסות ב-15 מיליון דולר במזומן: "עכשיו אנחנו דורשים שקט". אל-חיה נקלט בעדשת המצלמה משיב לו: "אין בעיה".

בינתיים, למרות כניסת הכסף הקטרי, ברשתות החברתיות בעזה נשמעו תלונות רבות של פקידים שלא קיבלו את כספי המשכורת שלהם כמובטח וגילו שהם אינם זכאים. גם הג'יהאד האסלאמי פרסם באתר האינטרנט שלו כתבה שבה הוא מתאר את חלומותיהם הוורודים של הפקידים שהפכו סיוט, כשהתברר שקיבלו רק רסיסי משכורת – וגם אלה נפרסו לתשלומים.