בנימין נתניהו
פלאש 90

פנייה ליועמ"ש: פתח בחקירה פלילית נגד נתניהו בפרשת הצוללות

התנועה לטוהר המידות טוענת כי מידת קרבתם האישית של החשודים לראש הממשלה מעלה חשדות שמא הוא היה מעורב במעשה או בידיעה או בעצימת עיניים, במעשיהם הפליליים לכאורה
אמוץ שפירא
12 בנובמבר 2018
07:05

התנועה לטוהר המידות פנתה הבוקר (ב') ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה שיורה על פתיחת חקירה פלילית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו ב"תיק 3000", פרשת הצוללות.

במכתב, שנכתב על ידי עו"ד אביגדור פלדמן ועו"ד יובל יועז בשם התנועה, צוין כי זהותם של מי שהמשטרה המליצה לגביהם להגיש כתב אישום, ומידת קרבתם האישית והשלטונית לראש הממשלה מעלים חשדות שמא ראש הממשלה היה מעורב, במעשה או בידיעה או בעצימת עיניים, במעשיהם הפליליים לכאורה.


עוד נכתב כי התנהלות היועץ המשפטי לממשלה ופרקליט המדינה בנושא הטיפול בחשדות הקיימים נגד ראש הממשלה בפרשה זו, איננה עומדת בכללי המנהל התקין, המשפט המנהלי וסדרי הדין הפלילי. זאת, הן בהודעות המוקדמות ש"ניקו" את ראש הממשלה מכל חשד ושהייתה עשויה להיות להן השפעה על מהלך התנהלות החקירה; והן בהימנעות מקבלת החלטה בהמשך הדרך בדבר התגבשותו של חשד סביר נגד ראש הממשלה, כעולה מהראיות שנאספו בחקירה, והפיכתו לאחד החשודים במסגרת החקירה האמורה.

אמש, במהלך מסיבת עיתונאים שקיים בפריז הכחיש נתניהו כל קשר למעורבות בפרשה ואמר: "ניסו לערב אותי בזה אבל לא הצליחו. תיק הצוללות ירד למצולות".