עוטף עזה
פלאש 90

ראש מועצת אשכול: "כבר פעם שלישית השנה שאנשים יושבים בבית בלי פיצוי"

גדי ירקוני יצא בביקורת חריפה על חוסר הנכונות של המדינה לפצות את תושבי עוטף עזה על אובדן ימי עבודה. על ביטול הלימודים: "לא התייעצו איתנו. זה יצר בלבול אצל התושבים"
מערכת כאן חדשות
12 בנובמבר 2018
07:49

ביישובי עוטף עזה ישנו כעס על צה"ל בעקבות ההחלטה  לבטל את הלימודים ללא התייעצות עם ראשי הרשויות באזור. ראש מועצת אשכול, גדי ירקוני, התייחס לדברים במשדר המיוחד בכאן 11 ואמר: "לצערי הרב הפעם, אני לא אומר שההחלטה לא הייתה נכונה, אבל היא התקבלה בלעדינו. בדרך כלל החלטה על ביטול לימודים מתקבלת בשיתוף איתנו. גם לנו יש מה להגיד בנושא כזה. יש כאן אוכלוסייה מאוד גדולה. הפעם צה"ל לא רק שלא עשה את זה בהתייעצות איתנו. הוא גם לא יידע אותנו והדבר הזה יצר בלבול אדיר לתושבים שקיבלו את זה קודם מהתקשורת. אני חושב שזה דבר לא טוב".


ירקוני המשיך ואמר: "זה כבר אירוע שלישי בשנה האחרונה. אני כבר מתבייש, תושבים שכבר פעם שלישית לא מקבלים פיצוי על יום שהם לא יוצאים לעבודה. לא יכול ששותקים על זה שאנשים לא הולכים לעבוד ולא מקבלים פיצוי. לא יכול להיות שאנשים שלא הולכים לעבוד לא יקבלו פיצוי על זה, זה נשמע לי הזוי".

קודמו של ירוקוני בתפקיד ח"כ חיים ילין הוסיף: "אם יש משהו שמפתיע אותי הוא סגירת הלימודים אתמול בלילה בלי התייעצות עם ראשי המועצות. אני רוצה להגיד לצה"ל ולראשי הביטחון: הדבר החשוב ביותר בעוטף עזה הוא שגרת החיים. כשאתה מפסיק את הריטואל היומיומי, הצעירים שלנו, אותם אלה שצעדו למען לגדול בשקט לירושלים, שואלים מה קרה. יש בתי ספר מוכנים, גנים, אין סיבה לעצור אלא אם יודעים בוודאות ממידע מודיעיני שהולך להיות שמח. סגירת המוסדות נראית יותר כמו מלחמה מאשר רגיעה כמו שאנחנו שומעים שיש כרגע.


ירקוני המשיך ואמר: "אנחנו צמאים לשגרה. אין לי את כל המידע. אם יש מידע מודיעיני קונקרטי, אז אני מכבד. צה"ל אמון על הביטחון שלנו. אבל אם זו הייתה החלטה נמהרת, מתוך משהו שאולי יכול להיות – אז אני אומר, יש ראשי מועצות, הם למודי ניסיון, צריך להתייעץ איתם ולבדוק את ההשלכות כשאין לימודים. אנשים לא יצאו לעבודה. הטרור מצליח לעשות מה שהם רוצים לעשות – לשבש את חיינו. צריך לחשוב לא בנמהרות ולשתף פעולה עם ראשי המועצות, שאמונים על ביטחונם לא הפיזי – אלא הנפשי – של האנשים".