זירת התאונה
צילום: משטרת ישראל

תאונת הפגע וברח במושב ברכיה: כתב אישום נגד הנהג הדורס

טום בן דהאן מואשם שהפקיר את יגאל סעדון לאחר שדרס אותו בשדות המושב כשרכב על אופנועו. הוא מואשם גם בנהיגה בשכרות וללא רישיון. בן דהאן נמלט מהמקום כשחבריו החביאו את האופנוע. הוא המשיך לשבש את החקירה גם לאחר שהסגיר את עצמו ונעצר
איציק זוארץ
12 בנובמבר 2018
10:16
עודכן ב 12:00

פרקליטות מחוז דרום הגישה הבוקר (שני) לבית המשפט המחוזי בבאר שבע  כתב אישום נגד טום בן דהן, בן 23 שדרס למוות והפקיר את יגאל סעדון לפני כשלושה שבועות, במושב ברכיה שליד אשקלון. כתב האישום מייחס לבן דהאן עבירות של הפקרה לאחר פגיעה, נהיגה ללא רשיון נהיגה בתוקף, נהיגה בשכרות, שיבוש מהלכי משפט ועבירות נוספות.

במשטרה אומרים כי בן דהאן פגע עם אופנועו בסעדון בעת שזה רכב על אופניו החשמליים בשדות מושב ברכיה. לפי החשד יצא הדורס עם חבריו מתחנת דלק סמוכה לנסיעה ברכבי שטח בשדות. באותה העת עבר סעדון בשביל גם כן כששב מקניות. כלי הרכב העלו ענני אבק שלא אפשרו להם לראות אותו נוסע מולם וכך פגע בו בן דהאן שנהג בלא רישיון. לאחר הפגיעה הועבר בן דהאן באמצעות רכב שטח אחר לביתו ביישוב בית שקמה כשאחד מחבריו הסתיר את האופנוע הפוגע כ-200 מטרים משם, בשיחים שבמטע הסמוך.

חבר אחר הזעיק את כוחות מד"א למקום כשהוא מדווח על אדם שמוטל במקום ומדגיש כי אינו יודע מה קרה לו. הכוחות שהגיעו נאלצו לקבוע את מותו של סעדון. בחקירה שנפתחה אמרו חבריו של בן דהאן כי הם אינם יודעים כיצד נפגע סעדון וכי לא ראו דבר.

בסריקות שהתקיימו במקום נתגלה האופנוע כשעל צדו הימני סימני פגיעה. יממה אחר כך הגיע טום בן דהאן לתחנת המשטרה באשקלון כשהוא מלווה בעורך דין ונעצר. הוא סיפר שהיה מעורב בתאונת דרכים בשטח כשרכב על אופנועו והוסיף שחולץ בידי אדם שהוא אינו מכיר שנתן לו לעשן מריחואנה כדי להפחית את כאביו ובהמשך פינתה אותו שכנתו לבית החולים ברזילי באשקלון. הוא המשיך וסיפר כי הפציר בשכנתו למסור שנפל מסוס ולאחר ששמע בכלי התקשורת על תאונת הפגע וברח, הבין שפגע בבן אדם וגרם למותו.

הוא עזב את בית החולים בבוקר שלמחרת מבלי ששוחרר והחל בתאום גרסאות ושיבוש ראיות עם חבריו במפגש שקיימו בחצר ביתו של הנהג שפינה אותו מזירת התאונה אל ביתו במושב. המפגש צולם במצלמות אבטחה המותקנות במקום, אך אחד החשודים השמיד את המערכת ורכש חדשה כדי להעלים את הראיות.

בהמשך החקירה התברר כי בן דהאן צרך סמים לפני התאונה ולא לאחריה כפי שטען. עוד התברר כי כלל לא איבד את הכרתו כפי שסיפר ואף הנחה את הנהג שהסיע אותו לביתו כיצד להגיע. בביתו החליף את בגדיו ולאחר מכן נלקח לבית החולים.

לאחר חקירתו של בן דהאן נעצרו גם חבריו המעורבים באירוע. לאחר שמעצרם הוארך הם החלו למסור גרסאות שלדברי המשטרה מתאימות לראיות ולפרטי התאונה. הם שוחררו לעצר בית ובפרקליטות יגישו נגד כולם כתבי אישום בימים הקרובים.