צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

תושבת עוטף עזה: "התרגלנו לשלוף את הילדים בלילה ולשים אותם בממ"ד - זה מלחיץ"

רמית דגני ממושב דקל לכאן רשת ב', אחרי הלילה המתוח בדרום: "זאת שגרה בשבילנו, לא משהו שהיינו צריכים להתרגל אליו". חן ברגיל מנירים הוסיפה: "מישהו פה צריך להיות חזק ולקבל את ההחלטה"
קלמן ליברמן
12 בנובמבר 2018
10:59
עודכן ב 11:20

תושבי עוטף עזה התעוררו הבוקר (שני) לעוד יום מתוח אחרי התקרית אמש ממזרח לחאן יונס בה נהרג קצין צה"ל ונפצע לוחם נוסף. רמית דגני, ממושב דקל שבמועצה האזורית אשכול, סיפרה בכאן רשת ב' כי "שגרת החירום הזאת היא קשה. אתמול חווינו את זה שוב. לפני שבוע דיברו על הסדרה ופתאום הלילה ישנו בממ"ד. אתה מבין שגם כדי שלהסדיר את הביטחון שלנו, יש לזה מחיר. והמחיר הוא כואב".

בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב' הוסיפה דגני כי "זה מלחיץ אותי שזה מתקבל על הדעת שאני שולפת את הילדים שלי מהמיטה באמצע הלילה, ושמה אותה בממ"ד, והיא מקבלת את זה שזה צבע אדום וזה מה שעושים. זאת שגרה בשבילנו, לא משהו שהיינו צריכים להתרגל אליו".

האזינו לריאיון המלא עם רמית דגני וחן ברגיל:

חן ברגיל מקיבוץ נירים הוסיפה בריאיון: "הבן שלי שואל על המצב, וכל דבר כזה מחזיר אחורה. אתמול הוא אמר לי, 'אני לא מבין למה זה קורה הדברים האלה. כשהייתי בצהרון, והייתי הכי גדול עשיתי הרבה שטויות. ברגע שהפסקתי לעשות שטויות, כולם הפסיקו. כי אני הייתי החזק וכולם הלכו אחריי. אני לא מבין למה אנחנו, המדינה שלנו, לא מפסיקים לעשות שטויות'".

"אין לי שום הבנה צבאית יותר מדי, יכול להיות שמה שעשו אתמול היה מוצדק, לא רוצה לבקר את צה"ל ואני סומכת עליו. אבל המדיניות שלנו, או בעצם האין מדיניות שלנו, גורמת לנו להיות החלשים ולא החזקים. כי מה שחמאס מחליט לעשות זה מה שקורה", אמרה ברגיל. "מישהו פה צריך להיות חזק ולקבל את ההחלטה. כי אנחנו לא יכולים יותר לחיות ככה".


"לא יכול להיות שאנחנו מקבלים את זה שאין מה לעשות. אנחנו לא יכולים לקבל מצב כזה של בינוניות. אנחנו מגדלים פה דור שרוצים שיחשוב בגדול. אז אם ראש הממשלה אומר לנו שבעצם אין מדיניות, אז מה זה אומר עלינו ואנחנו אומרים 'בסדר'", סיימה ברגיל.