חמאס מאשר: 6 מההרוגים בחילופי האש עם צה"ל – אנשי הזרוע הצבאית

בהודעה שפרסמה בעקבות חשיפת כוח צה"ל שפעל הלילה ברצועת עזה, איימה הזרוע הצבאית כי "דם השהידים לא יתבזבז לשווא", והוסיפה: "לימדנו את האויב לקח קשה, הפכנו את המערך המודיעיני של ישראל לבדיחה עולמית"
גל ברגר
12 בנובמבר 2018
11:35

הזרוע הצבאית של חמאס אישרה כי שישה מתוך שבעת ההרוגים הפלסטינים בחילופי האש שהתפתחו עם כוח צה"ל הלילה (שני) בעזה הם אנשי הזרוע הצבאית של הארגון. בהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית, היא פירטה את השתלשלות האירוע ואיימה כי "דם השהידים לא יתבזבז לשווא".

"האויב נושא באחריות המלאה לפשע הזה", נמסר בהודעת חמאס בנוגע לאירוע הלילה. עוד נאמר כי "ההתנגדות לימדה הלילה לקח קשה את האויב והפכה את המערך המודיעיני שלו לבדיחה עולמית, למרות כל מאמציו". בארגון טענו כי מטרת הפעילות של כוח צה"ל הייתה "להנחית מכה כואבת להתנגדות, תוך שימוש במדיניות ההטעייה הידועה שלו".

הבוקר הבהיר דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס שמטרת הפעילות של כוח צה"ל ברצועת עזה, שבה נהרג סגן אלוף מ', לא הייתה חיסול או חטיפה. מנליס שיבח את תפקודו של מ', וציין כי פרטיו המלאים לא יותרו לפרסום בתקשורת. "הכוח ביצע פעולה ממושכת ונקלע למציאות מורכבת מאוד. הם ניהלו קרב הרואי", הוסיף מנליס.

מנליס עדכן כי מצבו של הלוחם הנפצע באירוע עדיין בינוני, והתייצב לאחר ניתוח שעבר בבית החולים סורוקה. עוד אמר כי מאז האירוע נרשמו כ-20 שיגורים מרצועת עזה לישראל. "מעשיו של סא"ל מ' לא יבואו לפרסום בתקשורת, אבל הוא ראוי להצדעת כולנו על פעולות שביצע", סיכם מנליס.


בכיר בחמאס מסר לכאן חדשות: "לא ברור לנו למה בעיתוי הזה בחרה ישראל לנקוט פעולה כזו, שכל תכליתה לחרב את הרגיעה. הפלגים לא ישתקו על הפעולה. זו לא פעולה פשוטה אלא מתוכננת היטב, שנעשתה בעומק הרצועה. רק היום יצא מכאן השליח הקטרי לאחר שישראל אפשרה לו להכניס מיליונים לעזה, ואנחנו בעיצומו של מאמץ הסדרה. עיתוי האירוע הזה תמוה מאוד".