אזור נפילת רקטה בשדרות
צילום: אי.אף.פי

תושבי העוטף, נתיבות ואופקים הונחו לשהות במרחבים מוגנים

תושבי באר שבע, אשדוד ואשקלון נדרשים לשהות בקרבת מרחבים מוגנים ולהיכנס למיגון בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם. הלימודים ביישובי העוטף לא יתקיימו מחר
כתבי כאן חדשות
12 בנובמבר 2018
19:02

בעקבות ההסלמה בדרום והירי הכבד מרצועת עזה לישראל, הנחה הערב (שני) פיקוד העורף את תושבי יישובי עוטף עזה, נתיבות ואופקים לשהות כל העת במרחבים המוגנים. תושבי באר שבע, אשדוד ואשקלון נדרשים לשהות בקרבת מרחבים מוגנים ולהיכנס למיגון בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם. הלימודים ביישובי העוטף לא יתקיימו מחר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים התייעצות ביטחונית בקריה עם שר הביטחון אביגדור ליברמן, הרמטכ"ל גדי איזנקוט ובכירים נוספים במערכת הביטחון ובצה"ל. עד כה תקף הצבא יותר מ-20 מטרות של ארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האסלאמי באמצעות כלי טיס, מסוקי קרב וטנקים.

מדובר צה"ל נמסר כי בצפון רצועת עזה נפגעו כעשרה יעדי טרור בהם מתחמים צבאיים ועמדות תצפית של ארגוני הטרור. כמו כן תקף צה"ל חוליות של משגרי טילי ירי תלול מסלול.


חניתה קוכניק, תושבת שדרות סיפרה על המציאות הקשה שחווים תושבי האזור: "זה כבר מעבר לכוחות שלנו. זה מטורף. יש לי ילד בן 13 שאמר לי שהוא לא עומד בזה יותר. אנשים נורמלים לא חיים ככה. הבן הבכור הלך לקנות תרופות – הוא רק יצא מהבית והתחיל מחול שדים. אני לא מאמינה בממשלה שלי ולא בראש הממשלה שלי, לא יכול להיות שהם ינהלו לנו את החיים".

אדם אחד נפצע הערב קשה מפגיעת פצצת מרגמה באוטובוס בצפון הרצועה. 20 נוספים נפצעו קל בעקבות מטחי הרקטות ששוגרו לשטח ישראל, חלקם לקו בחרדה. הפצועים פונו לבית החולים ברזילי באשקלון ובית החולים סורוקה בבאר שבע. 

בנתיבות פגעה רקטה בבית בעיר ובשדרות רקטה גרמה לשריפה וככל הנראה לפיצוץ בלון גז. במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב נפלו כמה רקטות בתוך יישובים, שניים מהם סמוך למבנים. רקטה פגעה ישירות בבתים באשקלון ובנתיבות, לא היו נפגעים אך נגרם נזק לרכוש. 

ההסלמה החלה לאחר שאמש נהרג קצין צה"ל במהלך פעילות מבצעית של הכוחות המיוחדים ברצועה. קצין נוסף נפצע בינוני. הכוח שנפגע נחשף בדרכו חזרה מהפעולה בעזה בשל תקלה. דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, הבהיר כי מטרת הפעילות של כוח צה"ל לא הייתה חיסול או חטיפה. מנליס שיבח את תפקודו של מ', וציין כי פרטיו המלאים לא יותרו לפרסום בתקשורת. "הכוח ביצע פעולה ממושכת ונקלע למציאות מורכבת מאוד. הם ניהלו קרב הרואי", הוסיף מנליס.

בחמאס אישרו כי שישה מתוך שבעת ההרוגים הפלסטינים בחילופי האש שהתפתחו עם כוח צה"ל בעזה הם מחבלים של הארגון. בהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית, היא פירטה את השתלשלות האירוע ואיימה כי "דם השהידים לא יתבזבז לשווא".

בהכנת הידיעה השתתפו: איציק זוארץ, משה שטיינמץ ונסים קינן