הבית שנפגע באשקלון
צילום: אי.אף.פי

פגיעות בבתים באשקלון - לא יתקיימו לימודים

ארגוני הטרור ברצועה שיגרו יותר מ-300 רקטות לעבר הדרום. במתקפה מעזה נפגעו 19 בני אדם, בהם חייל בן 19 שנפצע קשה. תושבי יישובי עוטף עזה, נתיבות ואופקים הונחו להישאר במרחבים המוגנים
כתבי כאן חדשות
12 בנובמבר 2018
22:45

ארגוני הטרור ברצועת עזה שיגרו במהלך היום והערב (שני) יותר מ-300 רקטות לעבר דרום ישראל. באחד המטחים התפוצצה רקטה סמוך לבית מגורים באשקלון ואשה לקתה בחרדה. מוקדם יותר הערב פגעה רקטה פגיעה ישירה בבית בעיר. בהתקפה מלפנות ערב מן הרצועה נפגעו 19 בני אדם. מצבו של אחד מהם, חייל בן 19, קשה. הלימודים באשקלון וביישובי העוטף לא יתקיימו מחר.

בעקבות ההסלמה הנחה פיקוד העורף את תושבי יישובי עוטף עזה, נתיבות ואופקים לשהות כל העת במרחבים המוגנים. תושבי באר שבע, אשדוד ואשקלון נדרשים לשהות בקרבת מרחבים מוגנים ולהיכנס למיגון בהתאם לפרק הזמן העומד לרשותם.

החייל שנפצע היה עם קבוצת חיילים שעמדה ליד אוטובוס שנפגע מטיל נגד טנקים ששיגרו המחבלים. שאר הפצועים מירי הרקטות במצב קל או לקו בחרדה. כלי טיס של חיל האוויר וטנקים תקפו עשרות יעדי טרור של חמאס ושל הג'יהאד האיסלאמי ברחבי רצועת עזה. בין השאר, הותקפו מנהרות טרור התקפיות, מתחמים צבאיים ועמדת שיגור של ירי תלול מסלול.

גם בנתיבות פגעה היום רקטה בבית ובשדרות רקטה גרמה לשריפה וככל הנראה לפיצוץ בלון גז. במועצות האזוריות אשכול ושער הנגב נפלו כמה רקטות בתוך יישובים, שניים מהן סמוך למבנים. נגרם נזק לרכוש. 

ההסלמה החלה לאחר שאמש נהרג קצין צה"ל במהלך פעילות מבצעית של הכוחות המיוחדים ברצועה. קצין נוסף נפצע בינוני. הכוח שנפגע נחשף בדרכו חזרה מהפעולה בעזה בשל תקלה. דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, הבהיר כי מטרת הפעילות של כוח צה"ל לא הייתה חיסול או חטיפה. מנליס שיבח את תפקודו של מ', וציין כי פרטיו המלאים לא יותרו לפרסום בתקשורת. "הכוח ביצע פעולה ממושכת ונקלע למציאות מורכבת מאוד. הם ניהלו קרב הרואי", הוסיף מנליס.

בחמאס אישרו כי שישה מתוך שבעת ההרוגים הפלסטינים בחילופי האש שהתפתחו עם כוח צה"ל בעזה הם מחבלים של הארגון. בהודעה שפרסמה הזרוע הצבאית, היא פירטה את השתלשלות האירוע ואיימה כי "דם השהידים לא יתבזבז לשווא".