פינוי הפצועים מהזירה באשקלון
צילום: תיעוד מבצעי מד"א

הרוג ופצועות אנוש וקשה מפגיעת רקטה בבניין באשקלון

כשעה וחצי לאחר שאותרו אישה בת 60 במצב אנוש ו-9 נפגעים נוספים - כוחות החילוץ הוזעקו שוב לבניין ואיתרו בו גבר שנהרג ואישה שנפצעה קשה
איציק זוארץ
13 בנובמבר 2018
03:07

גבר כבן 40 נהרג ושתי נשים נפצעו אנוש וקשה מפגיעת רקטה בבניין מגורים באשקלון. בתחילת האירוע, לאחר פגיעת הרקטה, פונו מהבניין עשרה נפגעים, ביניהם אישה בת 60 במצב אנוש.

הגבר ההרוג והאישה שנפצעה קשה התגלו רק כשעה וחצי לאחר שצוותים של מד"א פינו את הפצועים מן הבניין. השניים נלכדו בהריסות דירה בקומה הרביעית ואנשי כוחות ההצלה לא הבחינו בהם כשסרקו את הזירה. שכנים ששבו אל הבניין גילו אותם והזעיקו את מגן דוד אדום.

רק לאחר שעה וחצי, אותרו גבר שנהרג ואישה שנפצעה קשה. השניים נלכדו בהריסות דירה בקומה הרביעית, ואנשי כוחות ההצלה לא הבחינו בהם כשסרקו את זירת הנפילה. שכנים ששבו אל הבניין גילו אותם והזעיקו חילוץ.


פראמדיק מד"א אייל חן סיפר כי "כשהגענו למקום עלינו לדירה בקומה האחרונה וראינו באחד החדרים בדירה הרס רב. בחדר נמצאו גבר ואישה בשנות ה-40. הגבר היה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית. ביצענו בו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים, ולאחר זמן קצר נאלצנו לקבוע את מותו. האישה שהייתה בהכרה סבלה מפגיעות הדף. היא חולצה מהדירה ופונתה לבית החולים ברזילי".


בין הנפגעים היו גם פצוע בינוני כבן 40 שנפגע מרסיסי זכוכיות, 2 צעירות שנפצעו קל מרסיסי זכוכיות, 3 נפגעים שסבלו משאיפת עשן עקב שריפה שפרצה במקום, ו- 3 נפגעי חרדה.

נוסף על ההרוג באשקלון, נפצעו 54 בני אדם במתקפת הרקטות שהחלה אתמול אחר הצהריים. כאמור, מצבה של אחת הפצועות אנוש ושל אחרת קשה. חייל צה"ל בן 19 נפצע קשה מרסיסים, מטיל נגד טנקים שפגע באוטובוס ריק מנוסעים באזור שער הנגב. כמה דקות קודם לכן ירדו מן האוטובוס כ-50 חיילים.