רקטה פגעה בחצר גן ילדים

רקטה פגעה בחצר של גן ילדים - לא היו נפגעים, אך נגרם נזק

קצין בכיר בחיל האוויר ציין כי כלי טיס תקפו חוליות שיגור באזור ההפעלה שלהן דקות, ואף שניות טרם השיגור. הרוג שישי בתקיפות צה"ל ברצועה
כתבי כאן חדשות
13 בנובמבר 2018
12:53

רקטה ששוגרה ברצועת עזה נפלה היום (שלישי) בחצר גן ילדים בקיבוץ במועצה האזורית שער הנגב. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לרכוש. מסוק קרב וכלי טיס של צה"ל תקפו סמוך לגדר כמהה חשודים שזוהו כשהם חוצים את גדר המערכת מצפון רצועת עזה לשטח ישראל. גורמי רפואה רשמיים ברצועת עזה דיווחו על פלסטיני שישי שנהרג בתקיפות של צה"ל ממזרח לעיר עזה.

קצין בכיר בחיל האוויר ציין היום כי כלי טיס תקפו חוליות שיגור באזור ההפעלה שלהן דקות, ואף שניות טרם השיגור. הקצין הסביר כי השמדת מבנים בתוך שכונה אזרחית הינה "אתגר טקטי גדול". 


"בנינו יכולת שמאפשרת לתקוף מבנים בלי להרוג אף אחד ובזה אנו עומדים", אמר הקצין הבכיר והוסיף כי יש עליית מדרגה משמעותית באיכות המטרות שתוקף צה"ל. "התקיפה של המטרות האלה מייצרת אפקט מאוד משמעותי על הצד השני", אמר הקצין.

עוד ציין הקצין כי חיל האוויר מקפיד על ערכים ולא נלחם באזרחים. "גובים מחיר מהמנגנון הצבאי שיושב בלב האוכלוסייה. פינינו אנשים בכל מיני שיטות מהמבנים, תקפנו רק מבנים שהיו ריקים, אבל עם משמעות צבאית", אמר הקצין הבכיר.

גורם מדיני אמר הבוקר לכאן חדשות כי ככל הנראה לא יהיה מנוס ממבצע צבאי ברצועת עזה. הקבינט המדיני-ביטחוני מתכנס הבוקר בקריה בתל אביב לדון בהתפתחויות האחרונות. גורם ישראלי אמר לכאן חדשות כי ישראל החליטה כבר אמש לעצור את המגעים להפסקת האש מול שליח האו"ם ומול המצרים, בשל ירי הרקטות המתמשך.

כמה משרי הקבינט צפויים לתמוך בהחרפת התגובה הצבאית ברצועה. שרים בקבינט אמרו לכאן חדשות כי הם מחכים לשמוע את התכניות המבצעיות שצה"ל צפוי להציג במהלך הדיון. בכיר בחמאס ציין הבוקר כי המגעים להפסקת אש לא הניבו דבר. 

בהכנת הידיעה השתתפו: נסים קינן, איציק זוארץ, סולימאן מסוואדה, משה שטיינמץ וכרמלה מנשה