נזק בבית שנפגע מרקטה באשקלון
צילום: אי-פי

רקטה פגעה בבית בחוף אשקלון: "אל תחכו לאסון"

שייקה שקד, שביתו באחד ממושבי המועצה נפגע, החליט לעזוב אותו עוד קודם לכן בעקבות הירי הבלתי פוסק מהרצועה. "יש לנו עובדים שצריכים מרחבים מוגנים, אל תחכו שיקרה אסון", הוא קרא במשדר בכאן 11 • משרד הבריאות בעזה: הרוג כתוצאה מתקיפת צה"ל בצפון הרצועה
אסף פוזיילוב
13 בנובמבר 2018
16:23
עודכן ב 17:04

במקביל לדיווחים על הסכמה של הארגונים הפלסטיניים בעזה לעצור את הירי לישראל, נרשמה אחר הצהריים (שלישי) פגיעה ישירה נוספת של רקטה בבית באחד ממושבי מועצת חוף אשקלון. הבית היה ריק ולא היו נפגעים, אך במקום נגרם נזק קל.


שייקה שקד, המתגורר בבית שספג את הפגיעה, החליט לעזוב אותו בעקבות הירי מעזה שנמשך יותר מיממה. "לכל החברים במושב יש חממות עם כ-300 עובדים זרים. הם זקוקים למימון מינימלי, כדי שבזמן חירום יהיה להם איפה להתכנס", הוא אמר במשדר המיוחד בכאן 11 לאחר הפגיעה.


לדבריו, "העובדים אמורים להיות במרחבים מוגנים או צמודים אליהם. לא עובדים ולא שום דבר. אבל איך הם יהיו במרחב מוגן אם אין להם? כבר חצי שנה מדברים על זה – תביאו אותם מחר בבוקר או היום בלילה. אל תחכו שתסתיים המלחמה ושיקרה אסון".

משרד הבריאות בעזה דיווח אחר הצהריים על הרוג כתוצאה מתקיפת מסוק קרב של צה"ל בצפון רצועת עזה. בסך הכול, נהרגו שבעה בתקיפות צה"ל ברצועה מאז אתמול. מוקדם יותר דיווחו כלי תקשורת ערביים כי הפלגים ברצועה כבר נענו לדרישת המתווכים והסכימו להפסיק את הירי לישראל ב-15:30, אך המטחים נמשכו גם לאחר מכן.