האוטובוס לאחר הפגיעה
צילום: אי-פי

בצה"ל מתחקרים את אירוע פגיעת טיל הנ"ט באוטובוס

מפקד זרוע היבשה מינה צוות שיבדוק את נסיבות האירוע שבו נפצע חייל צה"ל קשה. בבית החולים סורוקה עדכנו כי חל שיפור קל במצב החייל והוא יצא מכלל סכנה. גם נהג האוטובוס עדיין מאושפז וסובל מחרדה
כרמלה מנשה וורד פלמן
13 בנובמבר 2018
19:01

מפקד זרוע היבשה, האלוף קובי ברק, מינה היום (שלישי) צוות בדיקה שיבחון את התנהלות הכוחות באירוע בו טיל נ"ט מסוג "קורנט" ששוגר מעזה פגע באוטובוס, במועצה אזורית שער הנגב, והביא לפציעתו הקשה של חייל צה"ל. בראש הצוות יעמוד מפקד מערך הגנת הגבולות, תת-אלוף אמיר אבשטיין. בין השאר, צוות הבדיקה יבחן כיצד ומדוע האוטובוס וכלי רכב צבאיים נוספים שהו בשטח באזור עוטף עזה, שהוגדר כסגור לתנועת כלי רכב.

בתוך כך, מבית החולים סורוקה נמסר כי חל שיפור קל במצבו של החייל שנפצע בפיצוץ האוטובוס, והוא יצא מכלל סכנה. מצבו כעת מוגדר יציב. אמו של החייל אמרה כי הוא טרם פתח את עיניו וכי המשפחה אינה יודעת עדיין מה היקף הנזק שנגרם לו.


אביו של החייל אמר כי הוא אינו מבין מדוע צה"ל הביא את החיילים למקום, ואמר כי הם "היו שם כמו ברווזים". עוד נמסר ממשפחתו של החייל כי היא מבקשת מהציבור להתפל לשלומו.

גם נהג האוטובוס שנפגע עדיין שוהה בבית החולים סורוקה, כשהוא סובל מחרדה. סמנכ"ל חברת האוטובוסים, אילן נסראלדין, אמר לכאן חדשות: "הנהג במצב נפשי קשה, ולא יכול לדבר. הסענו 25 אוטובוסים של חיילים באותו היום. לא מדובר במחדל, אנחנו מובילים את החיילים לאן שצריך".

חמאס פרסם אתמול בלילה תיעוד של שיגור טיל הנ"ט לעבר האוטובוס. בתיעוד נראה האוטובוס נעצר וזמן קצר לאחר מכן הטיל משוגר והוא מתפוצץ ועולה באש.

במקביל, בסורוקה עדכנו גם על מצבו של קצין צה"ל שנפצע השבוע בפעילות צה"ל בתוך רצועת עזה. מבית החולים נמסר כי לאחר ניתוח מציל החיים שעבר הקצין, מצבו השתפר, הוא הועבר מהיחידה לטיפול נמרץ למחלקה כירורגית מצבו מוגדר כעת בינוני.