דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

דיווחים: טראמפ יפטר בכירים בבית הלבן בימים הקרובים

לפי פרסומים בארצות הברית, הנשיא עשוי לפטר את ראש הצוות שלו, ג'ון קלי. השרה לביטחון המולדת עלולה לסיים את תפקידה בשל "מדיניות רכה מדי בסוגיית המהגרים". בבית הלבן הכחישו שסגנית היועץ לביטחון לאומי פוטרה בגלל סכסוך עם מלאניה טראמפ
נתן גוטמן
13 בנובמבר 2018
23:06

סכסוכים בצמרת הבית הלבן עשויים להוביל את הנשיא האמריקני, דונלד טראמפ, למסע פיטורים נוספים. כלי תקשורת בארצות הברית דיווחו הלילה (שלישי) כי טראמפ עשוי להודיע בימים הקרובים על פיטוריהם של ראש הצוות שלו בבית הלבן, ג'ון קלי, ושל השרה לביטחון המולדת, קריסטין נילסן.

בנוגע לקלי, נטען כי הוא סובל ממערכת יחסים רעועה עם טראמפ בתקופה האחרונה. על נילסן דווח כי היא הכעיסה את טראמפ כשסירבה להנהיג מדיניות קשוחה יותר נגד מהגרים המבקשים להיכנס לארצות הברית.

במקביל, ה"וול סטריט ג'ורנל" דיווח שסגנית היועץ לביטחון לאומי, מירה ריקארדל, פוטרה מתפקידה ונראתה יוצאת מהבית הלבן כשהיא מלווה באנשי ביטחון - אך בבית הלבן הכחישו אותם. לפי הדיווחים, התגלע סכסוך חריג בינה לבין רעייתו של הנשיא, מלאניה טראמפ – שפרסמה הודעה וקבעה כי הסגנית "אינה ראויה לעבוד בבית הלבן". עוד נטען כי הסיבה לסכסוך היא סירובה של האחרונה לסייע למלאניה טראמפ בביקורה האחרון באפריקה.