גבול רצועת עזה
צילום: אי-פי

מחבל נעצר בגבול עזה - השליך רימונים וברשותו נמצאה סכין

הרימונים לא התפוצצו ולאחר שהלוחמים ירו לעברו ועצרו אותו, נמצאו על גופו קאטר וסכין. המחבל הועבר לחקירה
משה שטיינמץ ושמעון מיג'אן
14 בנובמבר 2018
08:28

צה"ל עצר הבוקר (רביעי) מחבל שהתקרב לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. המחבל השליך רימונים שלא התפוצצו ועל גופו נמצאו קאטר וסכין. הלוחמים ירו לעברו ואחרי המעצר, המחבל הועבר לחקירה.

בכיר בג'יהאד האסלאמי, אחמד אל-מדלל, הבהיר היום שההפגנות על הגדר יימשכו גם ביום שישי הקרוב. לדבריו, אף אחד לא מדבר על הפסקת "תהלוכות השיבה" שיימשכו עד שהן ישיגו את יעדיהן ובראשם שבירת המצור. לגבי הסכם הפסקת האש אמר אל-מדלל כי "הרגיעה היא רגיעה בשטח, אך היא אינה בחינם כיוון שאם ישראל תבצע מעשה טיפשי כלשהו, ההתנגדות ערוכה לגמרי להגיב נגד ישראל".

הפלגים הפלסטיניים ברצועה הודיעו אתמול כי הושג הסכם הפסקת אש עם ישראל, אחרי יותר מיממה של לחימה. לפי גורם מדיני ישראלי, חמאס ביקש להגיע להפסקת אש דרך ארבעה מתווכים שונים. "ישראל השיבה שהצעדים בשטח הם שיקבעו, ושומרת לעצמה את חופש הפעולה", הדגיש הגורם.

בהודעת החמ"ל המשותף של הפלגים נאמר כי "ההתנגדות מחוייבת להפסקת האש, כל עוד גם האויב יהיה מחוייב אליה". לפי דיווח בעזה, הסכם הפסקת האש היה אמור להיכנס לתוקף כבר ב-15:30, אך חמאס ביקש עוד זמן כדי להגיע להסכמה עם שאר הפלגים. ישראל, מצדה, לא נענתה אז למאמצים, אלא רק בתום ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני.

מקורות בעזה אמרו לכאן חדשות כי חמאס לא רצה שסבב הלחימה עם ישראל ייגרר למלחמה, כבר מהרגע הראשון. אחד המקורות טען כי חמאס נבהל מהפלת הבניינים בעזה בתקיפות חיל האוויר, ולכן מיהר לסיים את הסבב ולהכריז יחד עם שאר הפלגים על הפסקת אש.