ארצות הברית מציעה 5 מיליון דולר עבור מידע על בכירים בחמאס וחיזבאללה

משרד החוץ האמריקני הכריז על הפרס עבור מידע שיוביל ללכידתם של סאלח אל-עארורי, שתכנן את חטיפת שלושת הנערים בגוש עציון, ועוד שני פעילי חיזבאללה שתכננו פיגועים: "חמאס וחיזבאללה מקבלים סיוע מאיראן"
עמיחי שטיין
14 בנובמבר 2018
09:55

משרד החוץ האמריקני הכריז אמש (שלישי) על פרס בסך של עד חמישה מיליון דולר עבור מידע שיוביל ללכידתם של בכיר חמאס ושני בכירים בחיזבאללה. מדובר בסלאח אל-עארורי, בכיר בחמאס הממונה על פעילות הזרוע הצבאית ביהודה ושומרון ומשמש גם סגן ראש הלשכה המדינית בארגון, ובבכירי חיזבאללה ח'ליל יוסף חרב וחייתם עלי טבאטאא'י.

הבכיר במשרד החוץ של ארצות הברית מייקל איבנוב אמר כי "אל-עארורי מגייס כספים עבור חמאס ותכנן פיגועים, בהם רצח שלושת הנערים ב-2014 – כולל נפתלי פרנקל, בעל אזרחות אמריקנית". על הבכירים בחיזבאללה אמר הבכיר כי הם "תכננו פיגועים וטרור". בנוסף, איבנוב הדגיש שחיזבאללה וחמאס מקבלים סיוע מאיראן.


בחודש יוני האחרון פרסם משרד האוצר של ארצות הברית כי איראן שילשה את היקף התמיכה הכספית שלה בחיזבאללה, ולפי הערכות אמריקניות הסיוע שהיא מעבירה לארגון נאמד בכ-700 מיליון דולר בשנה. גנית שר האוצר האמריקני לנושאי טרור, סיגל מנדלקר, גינתה את התנהלות הממשל האיראני ואת "תמיכתו בפעילות לא חוקית ובפעילות טרור".

לאחרונה טען העיתונאי בוב וודורד בספרו החדש כי ארצות הברית חששה שישראל לא תוכל להגן על עצמה במקרה של מתקפה מצד חיזבאללה. מהקטע בספר העוסק בנשיא האמריקני דונלד טראמפ, עולה כי גורמים בממשלו של טראמפ הביעו את חששותיהם בנושא בפברואר 2017. לטענתם, הדבר עלול לגרור את ארצות הברית ל"מלחמה נוראית" במזרח התיכון.