נתניהו, ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

נתניהו על הפסקת האש: "לעיתים הציבור לא יכול להיות שותף"

ראש הממשלה התייחס לביקורת הקשה שהוטחה על ההחלטה להגיע להסכם הפסקת אש עם חמאס אחרי סבב הלחימה האחרון בדרום. "אינני יכול לפרט את תכניותינו להמשך", אמר. "מנהיגות זה לא לעשות את הדבר הקל, מנהיגות זה לעשות את הדבר הנכון"
נסים קינן
14 בנובמבר 2018
11:51

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (רביעי) למצב הביטחוני בדרום, ולביקורת על ההחלטה להגיע להסכם הפסקת אש עם חמאס. בנאום לזכרו של ראש הממשלה הראשון דוד בן גוריון בשדה בוקר הוא אמר כי "בעת החלטות גורליות בתחום הביטחון, הציבור לעיתים אינו יכול להיות שותף לשיקולים המכריעים, שיש להסתירם מהאויב מכל משמר".


"אויבינו התחננו להפסקת אש והם יודעים היטב למה", המשיך נתניהו. "אינני יכול לפרט את תכניותינו להמשך, אנחנו נקבע את התנאים והזמנים הנכונים למדינת ישראל, הנכונים לביטחון אזרחינו".

"בן גוריון היה מנהיג גדול של עם ישראל", אמר נתניהו. "ברגעי מבחן הוא קיבל החלטות גורליות. לפעמים עשה זאת בניגוד לדעה הרווחת בציבור, אבל במהלך הזמן, ההחלטות הללו התבררו כנכונות. בעת שגרה, מנהיג חייב להיות קשוב לרחשי הלב של העם. אבל בעת חירום, בעת החלטות גורליות בתחום הביטחון, הציבור לעיתים אינו יכול להיות שותף לשיקולים המכריעים שיש להסתירם מהאויב מכל משמר". 

האזינו לריאיון עם תושבת שדרות בכאן רשת ב':

"ברגעים אלה, מנהיגות זה לא לעשות את הדבר הקל, מנהיגות זה לעשות את הדבר הנכון, גם אם הוא קשה", הוסיף. "מנהיגות זה לעמוד לפעמים מול ביקורת, כשאתה יודע דברים חסויים ורגישים, שאינך יכול לחלוק עם אזרחי ישראל ובמקרה זה תושבי הדרום. אני שומע את קולם של תושבי הדרום, האמינו לי הם יקרים לי. דבריהם חודרים ללבי. אבל יחד עם ראשי זרועות הביטחון אני רואה את התמונה הכוללת של ביטחון ישראל שאינני יכול לשתפה עם הציבור. הלוואי שהייתי יכול לשתף את אזרחי ישראל בכל מה שאני יודע. אבל בביטחון ישראל רב הנסתר על הגלוי".