צילום: עבד רחים חטיב, פלאש 90

עזה על התפטרות ליברמן: "הדחנו את שר המלחמה הציוני"

הפלגים ברצועה קיבלו את הצהרת שר הביטחון בשמחה: "ניצחון איכותי של ההתנגדות הפלסטינית". דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי טען כי מדובר בלקח למי שרוצה לבחון את ההתנגדות בעזה
רועי קייס וגל ברגר
14 בנובמבר 2018
14:00

הרוחות בעזה סוערות בעקבות הצהרת אביגדור ליברמן היום (רביעי) כי הוא מתפטר מתפקידו כשר הביטחון. עבור הפלגים הפלסטיניים מדובר בלא פחות מניצחון. בזרוע הצבאית של חמאס אמרו כי "עזה הדיחה את שר המלחמה הציוני, עזה מנצחת". נציג הארגון בלבנון עלי ברכה, אמר כי הם דורשים לשלוח את ליברמן לבית הדין הפלילי הבינלאומי בהאג. 

דובר ועדות ההתנגדות העממית, אבו מוג'אהד, אמר כי "התפטרות ליברמן היא ניצחון איכותי של ההתנגדות הפלסטינית לאחר הכישלון הביטחוני והצבאי ברצועת עזה". הג'יהאד האסלאמי מסר: "התפטרות ליברמן מתפקידו היא ניצחון הנחישות של ההתנגדות והעמידה האיתנה של עמנו למול הכיבוש".

דובר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי, אבו חמזה, כתב בחשבון הטוויטר שלו כי "ההתנגדות לא רק שהצליחה להרתיע את האויב, אלא גם יצרה בלבול בשיקוליו הפוליטיים. ראו את הטבח בין המנהיגים בישראל שהכישלון בעימות בעזה יצר. הגורל של ההתנגדות הוא הניצחון וההתפתחות ואילו הגורל של האויב הוא הכישלון והנסיגה. ההתפטרות של ליברמן היא לקח למי שרצה לבחון את ההתנגדות בעזה. ההתנגדות יכולה לגרום לדרג המדיני והצבאי בישראל לאבד את עתידו בכל עימות עתידי".