מוניקה סקס
יח"צ

בחירות העורכים - כאן 88 | 13.11.2018

עדכון אחרון 13.11.2018
מערכת כאן
14 בנובמבר 2018
17:13

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

מוניקה סקס - זה הזמן

מעט מאוד להקות שנות ה-90 המציאו את עצמן מחדש כמו מוניקה סקס. גם אם הם יסרבו לבצע בהופעות את שירי "פצעים ונשיקות" (האלבום היחיד אגב שהם הוציאו בניינטיז) ההופעות יהיו מלאות להיטים משמחי קהל. הסוד הוא כנראה בכך שהם השכילו להתקדם עם הזמן. הם מאמצים את רוח התקופה אבל לא באופן מביך ובסינגל החדש "זה הזמן" מתוך האלבום שבדרך הם הולכים צעד רחוק יותר לכיווני הדיסקו ומתרחקים מהרוק של ילדותם. אבל אם יש משהו יציב במוניקה סקס זו יכולת הכתיבה של יהלי סובול שממשיך ללכוד את רוח התקופה בשירים של ארבע דקות.

Forestt - Tiger

הסינגל הרביעי מתוך אלבום הבכורה של Forestt (זו לא טעות הם הוסיפו עוד t כי גוגל) נכתב בהשראת הספר "התקדשות" של אליזבט הייך שעוסק בגלגול נשמות, קארמה, תחייה מחדש  וצמיחה רוחנית. כשאדם יוצא מאזור הנוחות שלו, הם אומרים, הוא ביער מטאפורי בו הוא מגלה עד כמה הוא הצייד ועד כמה הוא הטרף. האם הדוברת בשיר היא הטרף או שהיא הצייד (במקרה הזה הנמר), או שמא הם אותו אחד? "יער" ישיקו את האלבום Into the Woods ביום רביעי הבא (21.11) בבארבי.

Patrick Watson - Melody Noir 

פטריק ווטסון הקנדי הוציא בשנה שעברה סינגל בודד בשם Broken ואז השתתק, היה נראה ששוב לא נשמע ממנו שנתיים (האלבום האחרון שלו עד כה יצא ב-2015) אבל נראה שאולי הוא פשוט זונח את האלבומים ומטפטף שירים כשהמוזה נוחתת. המוזה לסינגל החדש שלו נחתה אחרי ששמע את הזמר הוונצואלי Simón Díaz. הוא מספר שהרגיש שהוא חייב לכתוב שיר ומהר. זה שיר אהבה שמוקדש לחורים שבתוכנו (זה ההסבר של פטריק על תסתכלו עלינו מוזר). אם תבינו אותו או לא זה לא משנה כי זה אחד השירים המלטפים והענוגים שתשמעו השנה.

Curtis Harding - Where We Are

לפני שנה הוציא קרטיס הרדינג את אלבומו השני, Face Your Fear בלייבל Anti- שסימן אותו כאחד הקולות העולים בסול העכשווי. בהפקת האלבום השתתף המוזיקאי והמפיק Danger Mouse שעבד עם הגורילז, Black Keys ועוד. שנה אחרי הוא חוזר עם Where We Are? במקור שמונה דקות של סול מתוזמר, סוחף ומפואר ששואב השראה מהימים הגדולים של אייזק הייז.

 

ממשיכים איתנו מהשבוע שעבר (לקריאה נוספת):

Aperco – Loving You
The Paz Band – Never Far
לורן נוימן – Battle War
פוטו מריאנה - שש שעות
רונה קינן – הזמן הזה
(Alex Clare - Three Hearts (Acoustic)
Greta Van Fleet – Anthem
Juanita Stein – All The Way
Mass Gothic - How I Love You
Rival Sons - Do Your Worst
Tamino – Tummy

רשימת השירים שעלו לדיון העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)