שרה נתניהו
פלאש 90

תיק המעונות: המדינה מסכימה להליך הגישור הפלילי שהוצע לשרה נתניהו

עם זאת, בפרקליטות דורשים כי לא יהיה עיכוב בפתיחת המשפט הצפוי בתחילת ינואר. ההגעה להסדר במסגרת הגישור הפלילי מחייבת הודאה באשמה בפלילים
תמר אלמוג
15 בנובמבר 2018
11:06

התפתחות בתיק המעונות של משפחת נתניהו: המדינה הודיעה היום (חמישי) כי היא מסכימה להליך הגישור הפלילי שהוצע לשרה נתניהו ועזרא סיידוף על ידי בית המשפט. עם זאת בפרקליטות המחוז המטפלת בתיק דורשים כי לא יהיה עיכוב בתאריך פתיחת המשפט הצפוי בתחילת ינואר הקרוב. השופט הציע לצדדים את הליך הגישור בתום שיח בלשכתו מוקדם יותר השבוע, אולם הגעה להסדר מחייבת הודאה באשמה בפלילים מה שעד כה התנגדו לו מטעם שרה נתניהו בתקיפות.

משפטה של אשת ראש הממשלה נפתח לפני כחודש, בדיון שעסק בהגדלת הרכב השופטים שיעסוק בתיק. בסיומו, קבע השופט חן שנציגי הנאשמים יתכנסו כדי לנסות לסיים את התיק בהסכמה.

במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין היתר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".