ליברמן נפרד מפורום מטכ"ל
צילום: דובר צה"ל

ליברמן נפרד מפורום מטכ"ל: "השנתיים וחצי המרתקות ביותר"

שר הביטחון היוצא נפרד מהפורום בראשות הרמטכ"ל אחרי שנתיים וחצי בתפקיד. ליברמן אמר בפגישה כי "הדבר החשוב מבחינתי זה לשמור על צה"ל מחוץ לכל הוויכוחים הפוליטיים"
מערכת כאן
15 בנובמבר 2018
17:23

שר הביטחון היוצא, אביגדור ליברמן, נפרד היום (חמישי) מפורום המטה הכללי בראשות הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט. ליברמן הודה לחברי הפורום על העבודה המשותפת בשנתיים וחצי האחרונות ואמר: "אלה ללא ספק היו השנתיים וחצי המרתקות ביותר, גם מבחינת האתגר שבהן, גם מבחינת האנשים וגם מבחינת האחריות".


"השנתיים וחצי האחרונות היו מרתקות, אני עברתי הרבה גלגולים. משנת 96' זכיתי בכבוד לעבור כמעט בכל עמדה ציבורית אפשרית במדינת ישראל. הדבר החשוב מבחינתי זה לשמור על צה"ל מחוץ לכל הוויכוחים הפוליטיים. צה"ל הוא עמוד השדרה והציר שעליו החברה והמדינה הזו מושתתות", המשיך ליברמן.

"יש קונצנזוס במדינת ישראל סביב שני דברים: הכותל המערבי וצה"ל. זו ההסכמה הכי רחבה שאני מכיר בחברה הישראלית. ניסיתי בכל כוחי, לפחות בנושא הזה, לתת גיבוי, לשמור את הצבא מחוץ לכל השיח הפוליטי", סיים שר הביטחון היוצא.

ליברמן הודיע אתמול כי החליט להתפטר מתפקידו, לאחר שהפסקת האש בעזה ותהליך ההסדרה מול חמאס הם כניעה לטרור. "אין לזה שום הגדרה או משמעות אחרת", אמר ליברמן בהצהרה מיוחדת שמסר בכנסת, "אנחנו קונים שקט לטווח קצר במחיר פגיעה קשה בביטחון הלאומי לטווח ארוך".