שרה נתניהו, ארכיון
צילום: Amit Shabi

הפרקליטות מסרבת למסור חומרי חקירה לנציגי שרה נתניהו בגלל "פגיעה בנושא ציבורי"

לטענת המדינה, מדובר בחלק מחומר החקירה של תיק המעונות אשר קשור לתיק אחר, שעדיין נמצא תחת חקירה. ככל הנראה מדובר בתיק 4000. בפרקליטות לא התייחסו לתוכן החומרים. עורך דינה של נתניהו: "עדיין לא קיבלנו חומרים שלא קשורים לשום חקירה אחרת"
אמוץ שפירא
15 בנובמבר 2018
17:32

הפרקליטות מסרבת למסור לפרקליטיה של רעיית ראש הממשלה שרה נתניהו חלק מחומרי החקירה בתיק המעונות, כך נודע היום (חמישי) לכאן חדשות. לטענת הפרקליטות יש חלק מחומרי החקירה שהיא אינה יכולה למסור באוםן זמני "מטעמים של פגיעה בעניין ציבורי חשוב".

על פי מסמך שהגיע לידי כאן חדשות, המדינה טוענת כי מדובר בחומר חקירה מתיק אחר, אשר עדיין מצוי תחת חקירה. הפרקליטות מבקשת להוציא תעודת חיסיון זמנית בתיק לגבי חומר החקירה הזה.

ככל הנראה מדובר בחומר חקירה הקשור בהסתעפות של תיק 4000, הידוע כ"תיק בזק" ובו נחקרת שרה נתניהו אך גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתיק 4000 נחקרת שרה נתניהו בחשד שביצעה עבירות מירמה מול מבקר המדינה, כאשר הציגה בפניו קבלות פיקטיביות על תרומה שהייתה אמורה לתת במקום לשלם את שכרו של ניר חפץ. בפרקליטות לא התייחסו לתוכן החומרים.

היום הודיעה המדינה כי היא מסכימה להליך הגישור הפלילי שהוצע לשרה נתניהו ועזרא סיידוף על ידי בית המשפט. עם זאת בפרקליטות המחוז המטפלת בתיק דורשים כי לא יהיה עיכוב בתאריך פתיחת המשפט הצפוי בתחילת ינואר הקרוב. השופט הציע לצדדים את הליך הגישור בתום שיח בלשכתו מוקדם יותר השבוע, אולם הגעה להסדר מחייבת הודאה באשמה בפלילים מה שעד כה התנגדו לו מטעם שרה נתניהו בתקיפות.

משפטה של אשת ראש הממשלה נפתח לפני כחודש, בדיון שעסק בהגדלת הרכב השופטים שיעסוק בתיק. בסיומו, קבע השופט חן שנציגי הנאשמים יתכנסו כדי לנסות לסיים את התיק בהסכמה.

במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין היתר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".

עו״ד יוסי כהן, פרקליטה של שרה נתניהו, מסר בתגובה: "לצערנו, הפרקליטות עדיין לא העבירה לנו את מלוא חומרי החקירה, שאף לדבריהם אינם קשורים לאף חקירה שמתנהלת. עובדה שרק היום קיבלנו כ-700 עמודים של חומרים מאוד רלוונטיים להגנה, שנמסרו לנו באיחור של שבוע מהמועד שקבע בית המשפט. אנו משוכנעים שגברת נתניהו נקייה מכל רבב".