צ'יקו אדרי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מינוי המפכ"ל: הוועדה למינוי בכירים תבדוק תלונה נגד צ'יקו אדרי

הוועדה שתתכנס ביום ראשון תדון בתלונה לא אנונימית בנוגע להתנהגות פסולה של המועמד. בנוסף לכך, גם המפכ"ל היוצא רוני אלשיך זומן לדבר בדיון. אדרי לא הגיב לפרטי התלונה
רועי ינובסקי
15 בנובמבר 2018
20:11

הוועדה למינוי בכירים בודקת תלונה נגד המפכ"ל המיועד משה (צ'יקו) בנוגע להתנהלות פסולה שלו, כך פורסם הערב (חמישי) ב"חדשות הערב" בכאן 11. מדובר בתלונה לא אנונימית בנוגע לתקופה בה היה מפקד מרחב ירקון, ובה טענות המתייחסות לנושאים שבגינם קצינים מצאו את עצמם מחוץ למשטרה. אדרי לא הגיב לפרטי התלונה.


הוועדה צפויה להתכנס ביום ראשון בנוגע למינויו של אדרי, ושם הוא צפוי להשיב על הטענות נגדו. גם המפכ"ל נוכחי רוני אלשיך זומן לדבר לפני הוועדה. בנוסף לכף, בוועדה יעסקו בדרישה שאדרי  יעבור בדיקת פוליגרף תעסוקתי כמו שאר המועמדים, שפורסמה בתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב'.

מדובר בדרישה שעלתה בפני הוועדה לפיה הבדיקות של שאר המועמדים השפיעו על ההליך ואף הודלפו, ואילו אדרי לא נדרש לבדיקה כפי שנדרשו קצינים בכירים אחרים. מהמשרד לביטחון הפנים נמסר: "אין בכוונתנו להתייחס בתקשורת לכל פנייה מכפישה ורכילותית הנשלחת לוועדת גולדברג בנסיון שקוף לסכל את מינויו של ניצב בדימוס משה אדרי למפכ"ל המשטרה".

השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, הודיע לפני כשבועיים כי החליט למנות את ניצב בדימוס אדרי למפכ"ל המשטרה. אדרי צפוי להיות המפכ"ל ה-19 של הארגון ויחליף בתפקידו את רב ניצב רוני אלשיך. אדרי פרש מהמשטרה בתחילת השנה ומאז משמש כמנכ"ל המשרד לביטחון הפנים.

ההחלטה עוררה זעם בקהילה הגאה, מאחר שאדרי שימש כמפקד מחוז ירושלים בשנת 2015 אז נרצחה הנערה שירה בנקי על ידי ישי שליסל במצעד הגאווה שנערך בעיר. אדרי ספג הערה פיקודית בעקבות האחריות למחדל שאפשר את הרצח.