רמת הגולן
צילום: דוד כהן, פלאש 90

לראשונה: ארה"ב התנגדה לגנות את ישראל על שליטתה ברמת הגולן

ניקי היילי הודיעה מוקדם יותר היום כי תצביע נגד החלטת האו"ם, משום שזו החלטה מוטית נוכח פשעי משטר אסד. בירושלים בירכו על הצעד האמריקני וחלק מהשרים קראו להכיר ברמת הגולן כחלק מישראל. ארדן: "הגולן לעולם יהיה חלק מישראל, הוא לא יחזור לאסד הרוצח"
גילי כהן ומואב ורדי
16 בנובמבר 2018
10:37
עודכן ב 19:33

ארצות הברית הצביעה הערב (שישי) לראשונה נגד החלטת האו"ם המגנה את ישראל על שליטתה ברמת הגולן, לאחר שעד היום נמנעה בהצבעות המסורתיות תחת הכותרת "הגולן הסורי הכבוש". מלבד ארצות הברית, רק ישראל התנגדה.

מוקדם יותר היום, פרסמה שגרירת ארצות הברית באו"ם, ניקי היילי, הודעה ובה אמרה כי תתנגד להחלטת האו"ם, משום שמדובר בהחלטה מוטית נגד ישראל נוכח פשעי משטר אסד: "הפשעים שמבצע המשטר הסורי מוכיחים כי הוא אינו כשיר להיות ריבון בשטח, והחדירה האיראנית מהווה סכנה לשלום האזור", כתבה היילי.


בישראל בירכו על הצעד האמריקני: שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, צייץ בטוויטר כי" הגיע הזמן שהעולם יבחין בין אלו שמייצבים את האזור, לבין אלה שזורעים בו טרור". השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, קרא להכיר ברמת הגולן כחלק מישראל וצייץ בטוויטר כי "עכשיו יש לקדם את הצעד המתבקש הבא - הכרה בריבונות שלנו בגולן. הגולן הוא חלק מישראל ולעולם יהיה. אין אדם שפוי שחושב שהוא יחזור לרוצח אסד ולמשטר האיראני שמנסה להקים 'חיזבאללה סורי' באזור".