סינוואר: "ליברמן עזב מובס את משרד הביטחון"

מנהיג חמאס בעזה נאם בטקס האזכרה לששת הלוחמים שנהרגו בח'אן יונס והתייחס למטחי הרקטות על יישובי העוטף: "הטילים היו רבים - עד שמערכת כיפת ברזל הפסיקה לפעול". בהמשך התייחס לביקורת על חמאס: "אמרו שמכרנו את הדם תמורת סולר ודולר. אם שתקנו - זה כי אנחנו מתכוננים"
סולימאן מסוודה וגל ברגר
16 בנובמבר 2018
20:25

מנהיג חמאס בעזה, יחיא סינוואר, נאם הערב (שישי) בטקס אזכרה שארגן חמאס לששת פעיליו שנהרגו בהיתקלות עם כוח צה"ל בתחילת השבוע, והתייחס לראשונה להתפטרותו של שר הביטחון, אביגדור ליברמן: "תושבי עזה בעטו בליברמן מחוץ למשרד הביטחון. הוא עזב את המשרד מובס". עוד אמר כי " יש מדינות ערביות שפותחות את הדלתות שלהן לנתניהו ולשריו. אני אומר להן - תפתחו להם את הדלתות וחבקו אותם, אבל בעזה הם יקבלו מאיתנו אש ומוות".

סינוואר התייחס להכנסת הכספים לרצועה, ותהה: "מה חשב לעצמו האויב כאשר הסכים להכניס את הכסף הקטרי לעזה? מה חשב לעצמו האויב כאשר הכניס את הסולר הקטרי לעזה? מה חשב לעצמו? אחרים אמרו שמכרנו את הדם תמורת סולר ודולר, הם עוד יתאכזבו. אם שתקנו - זה כי אנחנו מתכוננים. אנו נחושים לשבור את המצור על עזה ולספק לעמנו חיים טובים. אנחנו מוכנים לקראת מלחמת השחרור והשיבה".

בהמשך, הניף מנהיג חמאס אקדח באוויר וטען כי נלקח מהיחידה הישראלית בהיתקלות בח'אן יונס בתחילת השבוע. "הטילים שנורו לעבר עוטף עזה היו רבים מאוד, עד כדי כך שמערכת כיפת ברזל הפסיקה לפעול", הוסיף סינוואר. "הטילים שלנו גם הפכו להיות מדויקים יותר. אתם ראיתם את התמונות".

לטקס האזכרה הנערך ממזרח לח'אן יונס הגיע גם ראש משלחת המודיעין המצרי, אחמד עבד אל-חאלק. אתמול סיירה המשלחת באזור ההיתקלות ובביתו של המפקד הבכיר בחמאס שנהרג בה, נור ברכה. מוקדם יותר היום אמרו בוועדה המארגנת את הפגנות הגדר בעזה, כי המשלחת המצרית ביקשה מהארגנים להרחיק את המפגינים מגדר המערכת עם ישראל למשך שלושה שבועות. חבר הוועדה עיסאם חמאד, אמר: "אנו מחויבים ליישם את בקשת המשלחת המצרית המעוניינת להשלים את התייעצויותיה".

גם בחיזבאללה הגיבו היום על התפטרות שר הביטחון: סגן מנהיג חיזבאללה, שייח נעים קאסם, אמר כי התפטרות ליברמן היא ההוכחה הטובה ביותר להצלחת ההתנגדות בעזה בעימות עם הכובש. "עזה רשמה ניצחון אדיר בעימות", אמר הסגן, "הפלסטינים הצליחו להרתיע את ישראל, שנחלה תבוסה צבאית ופוליטית במערכה". עוד אמר בכיר חיזבאללה כי תדמיתו של נתניהו נפגעה משום שלא הצליח להתמודד עם עזה ונאלץ לסגת ולהסכים להפסקת אש.