סגן השר ליצמן
פלאש 90

ליצמן וארדן הודיעו: נתנגד לקיצוץ הרוחבי במשרדים

עוד סימנים למשבר בקואליציה: סגן שר הבריאות והשר לבטחון פנים מוחים על הקיצוץ שנועד לממן תוספות שכר לשוטרים וסוהרים. ארדן: "הקיצוץ הוא פגיעה בביטחון האישי של האזרחים"
עמית תומר, רועי ינובסקי
17 בנובמבר 2018
22:36

עושים שרירים לקראת ההכרזה האפשרית על בחירות: סגן שר הבריאות יעקב ליצמן והשר לבטחון פנים גלעד ארדן הודיעו כי הם מתנגדים לקיצוץ הרוחבי המתוכנן בתקציבי המשרדים שלהם. הקיצוץ נועד לממן תוספות שכר לשוטרים ולסוהרים.

בהודעה של סגן השר ליצמן נאמר: "ההוצאה הציבורית לבריאות בישראל היא הנמוכה במערב ויש לפעול להגדילה. קיצוץ בעת הזאת, עם תחילת תחלואת החורף והעלייה בעומסים במחלקות, יוביל לפגיעה אנושה במערכת". בהמשך נכתב בין היתר כי: "לצד הקיצוץ בתקציב צפוי קיצוץ גם בשכר ובכוח אדם בשירותים אותם מספק המשרד. קיצוץ זה יביא לביטול התכנית לייצוא קנביס רפואי, קיצוץ בשירות המזון הארצי, במערך בריאות הציבור ועוד*.

בהודעה של השר ארדן נאמר: "הודעתי שאתנגד נחרצות לקיצוץ שהאוצר מנסה להשית על המשרד לבטחון הפנים(קיצוץ כפול משאר המשרדים) כסוג של ״עונש״ על כך שהשוטרים והסוהרים מיצו את זכותם בבתי המשפט וזכו בעתירות. לא ראוי לפגוע בתגובה בביטחון האישי של אזרחי המדינה ולהביא קיצוץ שמשמעותו פיטורי 700 שוטרים וסוהרים".