השר גלעד ארדן
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ארדן על התלונה נגד אדרי: "במשטרה יש מסורת מכוערת לסכל מינויים"

השר לביטחון הפנים הגיב לחשיפת כאן חדשות על התלונה שתיבדק בוועדה למינוי בכירים, ונוגעת להתנהלות פסולה לכאורה של המפכ"ל המיועד: "לא אתייחס לכל מכתב. אדרי יעבור פוליגרף ביטחוני". על שכר הגמלאים במשטרה ובשב"ס אמר: "האוצר עושה הכול לטרפד את ההסכם"
הבוקר הזה
18 בנובמבר 2018
08:29

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, הגיב היום (ראשון) לתלונה נגד המועמד למפכ"לות משה (צ'יקו) אדרי שנחשפה בכאן חדשות – וטען כי במשטרה ישנה "מסורת לסכל מינויים". בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', הבהיר השר כי אדרי יעבור בדיקת פוליגרף ביטחונית ולא תעסוקתית.

האזינו לריאיון עם ארדן בכאן רשת ב'

"אני לא מתכוון להתייחס לכל מכתב או טענה. לצערי, כנראה יש מסורת אצל ותיקי המשטרה לנסות לטרפד מינויים אחד לשני – וזה דבר מכוער", הצהיר ארדן. הוא השיב בשלילה לשאלה אם למפכ"ל המיועד אדרי יש שלדים בארון והוסיף: "אני לא עוסק בבדיקה. בשביל זה יש את ועדת גולדברג. התרשמתי מהיכולות של משה אדרי, מהכישורים, הניסיון והביצועים שלו במאבק בפשיעה ובטרור. עכשיו זה התפקיד של מערכת האכיפה ושלטון החוק לבדוק את הנתונים".

השר לביטחון הפנים דחה את הטענות שלפיהן יש טעם לפגם בכך שאדרי לא ביצע בדיקת פוליגרף תעסוקתי כמו שאר המועמדים, והדגיש כי הוא יעבור פוליגרף ביטחוני: "אני חושב שזו טענה מגוחכת. אני זה שיזמתי בכנסת את החוק שיחייב קציני משטרה לעבור פוליגרף תעסוקתי. מפכ"ל עובר פוליגרף ביטחוני כמו רמטכ"ל וכמו ראשי זרועות הביטחון, וגם אדרי יעבור".


בנוגע לשכר הגמלאים במשטרה ובשירות בתי הסוהר, ארדן האשים כי משרד האוצר עושה הכול כדי לטרפד את ההסכם. לדבריו, הקיצוץ שהציע השר משה כחלון בתקציב המשרד לביטחון הפנים "מעניש את המשטרה ואת המשרד על ההסכם עם הגמלאים". הוא הוסיף כי אם ההסכם עם הגמלאים לא יאושר – בתי הדין יכפו על המדינה את ההסכם "בתנאים הרבה פחות נוחים".

"לא מדובר פה רק בפנסיה", הוא הסביר ותקף: "זה שכר של מאות אלפי משרתים בכוחות הביטחון. מה שקורה כאן זה קיפוח של כמעט 13 שנים. המדינה בעצם מלינה את שכרם של מאות אלפי אנשים שמסכנים את חייהם יומיום. אאבק בדמי על הקיצוץ".

במשטרה הגיבו לסערה סביב שכר הגמלאים ומסרו כי "מנסים לייצר רושם שיישום החלטת בית המשפט זו כלכלת בחירות. מדובר בזלזול בוטה בעשרות אלפי שוטרים". 

אמש פורסם בחדשות השבת בכאן 11 כי הוועדה למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג תדון היום בתלונה החדשה שהוגשה נגד המפכ"ל המיועד משה (צ'יקו) אדרי, ונחשפה בכאן חדשות. התלונה כוללת מידע חדש להתנהלות פסולה לכאורה של אדרי כשהיה מפקד מרחב ירקון במשטרה. מדובר בתלונה לא אנונימית שהוועדה מבררת עם המתלונן ועם גורמים נוספים. לכאן חדשות נודע כי לוועדה  הגיעה תלונה נוספת אנונימית עם טענות דומות.