חוקרי המשטרה מגיעים למעון רה"מ
צילום: הדס פארוש, פלאש 90

תיק בזק: פרסום ההמלצות נגד נתניהו נדחה בשל פעולות חקירה חדשות

בהתאם לתוצאות פעולות החקירה יחליטו במשטרה האם צריך לחקור שוב את ראש הממשלה
תמר אלמוג
18 בנובמבר 2018
21:13

פעולות חקירה נוספות, הן שהביאו לדחייה בפרסום המתוכנן של ההמלצות בתיק 4000, תיק בזק. כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. במשטרה שאפו לפרסם את ההמלצות טרם סיום כהונתו של מפכ"ל המשטרה הנוכחי, רב ניצב רוני אלשיך, אולם עם התמשכות הפעולות בתיק שהתחדשו שוב באחרונה יתכן שהן כבר לא תתפרסמנה עד אז.


בהתאם לתוצאות פעולות החקירה הנוספות יחליטו במשטרה אם קיים צורך לחקור שוב את ראש הממשלה. רק עם פרסום ההמלצות יעברו בפרקליטות על כל התיקים שבהם נחקר ראש הממשלה – תיקי 1000, 2000 ו-4000 -  יחדיו, כך שההחלטה של הפרקליטות בעניינם תתקבל רק בשנת 2019.

ראש הממשלה נחקר בפעם האחרונה לפני כשלושה חודשים בתיק 4000 שבו הוא חשוד במתן הקלות ל"בזק" בתמורה לסיקור אוהד באתר "וואלה". החקירה נמשכה ארבע שעות. נתניהו נשאל על החומרים שמסרו עדי המדינה ניר חפץ ושלמה פילבר.

מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה לאחר החקירה כי הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. "הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ׳ נותר שלילי כפי שהיה כש״'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת".

בדיון לפני כחודשיים אמר שופט בית משפט השלום בתל אביב, עלאא מוסארווה, כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בהשתלטות על אתר וואלה, תכניו והשפעה על הסיקור בו, במסגרת חקירת תיק 4000. השופט הוסיף שמהחקירה עולה שבני הזוג אלוביץ' ידעו שללא אישור הרגולטור, עסקת המיזוג בין חברות בזק ויס לא תצא לפועל. את הדברים הוא כתב בהחלטתו בבקשה של בני הזוג אלוביץ' לשחרר את חפציהם שנתפסו בתחילת החקירה.