יוגב שירת במילואים ובדואים גנבו לו את הציוד

מכת הגניבות מצה"ל: "אני עומד על הטנק, והם מחייכים ומחכים לבזוז"

יוגב, חייל מילואים, לא תיאר לעצמו שלמרות השמירה, בדואים יגנבו את רכושו והוא יישאר חסר אונים. "זה נראה לי הזוי שמישהו שהוא לא חייל מעז לטפס על הטנק, לעלות מעליי, ללכת מעליי כשאני ישן, לקחת לי את התיק האישי ולברוח", סיפר
כאן מגיבים
19 בנובמבר 2018
13:05

יוגב נסע למילואים בצאלים ולא תיאר לעצמו שייאלץ לעמוד חסר אונים מול גנבים בדואים שלא היססו לטפס על הטנק שלו ולקחת מתוכו את הציוד שלו ושל חייליו, וכל זאת בזמן שהחיילים שבו ישנים ובחוץ מוצבת שמירה.

"זה היה נראה לי הזוי שמישהו שהוא לא חייל מעז לטפס על הטנק, לעלות מעליי, ללכת מעליי כשאני ישן, לקחת לי את התיק האישי, לקפוץ מהטנק, להוציא את הדברים וגם לא לברוח. יום אחר כך הם חזרו, רוכבים על טרקטורון ומסתכלים עלינו, מחייכים ומחכים להזדמנות נוספת לבזוז ציוד. אתה רואה את הבן אדם שגנב לך את הציוד עומד מולך ואין לך מה לעשות. אני חושב שצריך להיות איזשהו מענה בשטח, שיהיה לי משהו לערער אותו, שיפחד טיפה, שיירתע. כיום אסור לי לעשות לו כלום, רק להתלונן במשטרה", סיפר יוגב.

תגובת דובר צה״ל: "הנושא מוכר ומטופל על ידי הגורמים הרלוונטיים ובשנה האחרונה חלה ירידה משמעותית באירועי גניבה במרחב צאלים. כחלק מהמאמץ למיגור התופעה, ישנו עיסוק משמעותי בנושא בכל רמות הפיקוד בצה״ל על ידי הקצאת משאבים לצורך שינוי משמעותי בתשתיות ההגנה בבסיס, במרחבים הסמוכים לו ובחניונים (כגון בניית מחסומים בבסיס). כמו כן, חודדו הוראות האבטחה במרחב הבסיס".