בנימין נתניהו ומשה כחלון
צילום: פלאש 90

נתניהו: "נמשיך עוד שנה", כחלון: "תיערכו לבחירות במרס"

חילוקי דעות בנוגע לסיכויי ההישרדות של הממשלה אחרי הצהרת בנט-שקד. ראש הממשלה: "יש שנה שלמה של עשייה. לא זקוק לפקחים מימין. חאן אל אחמר יפונה בקרוב". על הפסקת האש אמר נתניהו: כולם, כולל ליברמן תמכו בה. מנגד, שר האוצר הכריז: "קשה להאמין שעסק יחזיק"
מיכאל שמש
19 בנובמבר 2018
15:44
עודכן ב 16:19

חילוקי דעות לאחר הצהרת בנט-שקד: בעוד ראש הממשלה בנימין נתניהו סבור כי קואליציית 61 חברי הכנסת תחזיק מעמד, שר האוצר שלו משה כחלון עדיין סבור כי אין היתכנות לקיום הממשלה ולדבריו "יש להיערך לבחירות בחודש מרס".


ראש הממשלה אמר היום אחר הצהריים בישיבת סיעת הליכור: בימים האחרונים דיברתי עם כל ראשי מפלגות הקואליציה. אני שמח שהמאמצים הללו נשאו פרי יש לנו עוד שנה שלמה עד הבחירות. יש לנו שנה שלמה עם הרבה מה לעשות.

עם זאת אמר נתניהו: "כדי להמשיך ביחד אנחנו חייבים לגלות משמעת קואליציונית אין בוגדים אף אחד לא עושה דין לעצמו. אסור שהקבינט יהפוך לכלי להדלפות ולניגוח פוליטי. אני לא זקוק לפקחים יעילים אני לא צריך שישמרו עלי. אני שומר על הביטחון של המדינה. בהתייחס לפינוי הכפר הבדואי חאן אל אחמר אמר נתניהו: "חאן אל אחמר יפונה בקרוב מאוד, לא אומר לכם מתי. נערכים לזה".

על המצב בעזה אמר נתניהו שנכנס אמש לתפקיד שר הביטחון: "בסבב האחרון קיימנו דיון בקבינט וכולם בלי יוצא מן הכלל אימצו את ההחלטה של כל גורמי הביטחון - אף היא פה אחד - להמתין עם השלב הבא. יש כוונות להמשך. אני לא רוצה לנדב מה אני מתכנן לעשות בקרוב, אבל חשוב לי להגיד לכם את זה כדי שתדעו את האמת מול הספינים ומול הרבה מאוד בריחה מאחריות. כולם בלי יוצא מן הכלל תמכו. הם לא רצו הצבעה בכלל". כלומר, לדברי נתניהו גם שר הביטחון לשעבר ליברמן תמך בהפסקת האש. 

מנגד, שר האוצר כחלון נשמע פסימי ואמר בפתח ישיבת סיעת כולנו: "קשה להאמין שהעסק יחזיק. תערכו לבחירות במרץ". הבוקר שר החינוך נפתלי בנט הודיע כי הוא מושך את הדרישה לכהן כשר ביטחון ולא מתפטר.