חיילי מג"ב
פלאש 90

פעיל השמאל שנהג בגזענות כלפי שוטר אתיופי: "מתבייש, איבדתי שליטה"

בעקבות תיעוד שפורסם בחדשות השבת, גיא הירשפלד התנצל על כך שאמר לשוטר מג"ב "תחזור למכלאה שלך" בהפגנה בצומת טלמון: "מצטער שפגעתי בו. מתנצל בפני פעילי זכויות האדם. אשפר את עצמי"
רועי שרון
19 בנובמבר 2018
17:40

פעיל השמאל גיא הירשפלד שהטיח דברים קשים בשוטר מג"ב ממוצא אתיופי בהפגנה בצומת טלמון התנצל היום (שני (על מעשיו. בסוף השבוע פורסמה בחדשות השבת קלטת בה נשמע הפעיל אומר לחייל "תחזור למכלאה שלך". עוד נשמע הירשפלד פונה לחייל ואומר לו: "מה לא נתנו לך להיכנס למועדון אז עכשיו את מוציא את העצבים שלך? לא נותנים לך להיכנס למועדון בארץ, אה? אז אתה בא לפה להיות גבר על הפלסטינים?"

היום, כאמור, התנצל פעיל השמאל על דבריו כשכתב: "תאגיד השידור הציבורי פרסם בימים האחרונים סרטון של דברים שאמרתי לחייל ממוצא אתיופי, שהפך לוויראלי. הימין חגג, וזה מובן כי אם מתנחל היה מדבר ככה לחייל גם בשמאל היו עושים מזה מטעמים. מדובר היה בהפגנה של תושבי חרבתא, לאחר ששוב הכיבוש גוזל את אדמותיהם – מן הסתם כדי לסלול עוד כביש אפרטהייד".


בהמשך כתב: "ההפגנה פוזרה באלימות ע"י החיילים. רציתי להציב מראה בפני אותו החייל על כך שמדינת ישראל שגזענית כלפיו וכלפי בני הקהילה האתיופית, משתמשת בו ובצעירים מהקהילה כדי ליישם מדיניות גזענית בשטחים הכבושים. בפועל איבדתי שליטה עצמית והדברים שאמרתי היו פוגעניים וגזעניים. גם עצם הבחירה שלי לצעוק דווקא על החייל ממוצא אתיופי, ולא על החיילים האחרים שהיו יחד איתו, הייתה שגויה".