צילום מסך

חברת Airbnb הודיעה: לא נפרסם יותר דירות מעבר לקו הירוק

החברה, המתווכת בין בעלי יחידות הדיור לבין שוכרים, קיבלה את ההחלטה בשל לחצים שהופעלו עליה. משרד התיירות: "נגביל את פעילות החברה בכל הארץ". ראש מועצת בית אל שי אלון: "זו סלקציה ביהודים"
איתמר מרגלית, כרמל דנגור
19 בנובמבר 2018
18:29

חברת Airbnb, המתווכת בין המתווכת בין שוכרי יחידות דיור לבין בעליהן, הודיעה היום (שני) כי היא מסירה מאתר האינטרנט שלה מודעות לדירות הממוקמות בהתנחלויות ישראליות מעבר לקו הירוק. מדובר בכ-200 דירות בשטחי יהודה ושומרון, המוצעות כיום להשכרה באתר חברה. ההחלטה של החברה התקבלה אחרי שנים ארוכות של לחץ שהופעל עליה להסיר את הדירות.

בתגובה למהלך הודיע שר התיירות יריב לוין כי הוא דורש בתוקף מהנהלת airbnb לבטל את ההחלטה. לוין הדגיש כי מדובר בהחלטה מבישה ואומללה ובכניעה מחפירה של החברה. בהנחיית השר לוין החל משרד התיירות לגבש צעדים מידיים להגבלת פעילות החברה בכל הארץ. במקביל הנחה השר לוין את הנהלת משרדו להוציא לפועל תוכנית מיוחדת לעידוד התיירות והלינה בדירות נופש בכל רחבי יהודה ושומרון.

ראש מועצת בית אל, שי אלון, תקף בחריפות את ההחלטה ואמר: "שוב מתבצעת סלקציה ביהודים, זה לא חדש ואנחנו לא מתרגשים מהחרם. אני קורא לישראלים - בואו לנפוש ביהודה ושומרון".

ראש מועצת אפרת וראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע עודד רביבי הביע אכזבה עמוקה מההחלטה ואמר: "מאכזב לראות שבגלל לחץ של קיצוניים האתר נכנע ופוגע בעצם מהות קיימו וייחודו. היתרון של האתר היה היכולת להפגיש אנשים, לגרום לשיח ולשאלות ולא רק לעשות כסף. ההחלטה עושה עוול למתיישבים, מהווה כניעה לקיצוניים ותתברר כשגוייה וכמרחיקה את השלום".

מי שברך על המהלך היה ח"כ מוסי רז (מרצ) שצייץ: "אני מברך את החברה על הצעד"